Temat: Światowy Dzień Wegetarianizmu - premiera spotu o chowie przemysłowym i wykład "Mięsna Planeta"

Wykład „Mięsna Planeta” i premiera nowej reklamy społecznej z udziałem Mai Ostaszewskiej już dzisiaj w Warszawie

Z okazji Światowego Dnia Wegetarianizmu, Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt zaprasza na wykład "Mięsna planeta – jak hodowla 60 miliardów zwierząt na mięso wpływa na Ziemię". Przed wykładem odbędzie się premiera najnowszej reklamy społecznej na temat przemysłowej hodowli zwierząt zrealizowanej wspólnie z Kolektywem Filmowym Mamy To.

Huczne obchody Światowego Dnia Wegetarianizmu w Warszawie rozpoczęły się już w sobotę, 27 września, na Wielkim Rodzinnym Wege Targu oraz Pierwszym Biegu Wegańskim, organizowanym wspólnie przez Fundację Viva! oraz zespół Run Vegan. W obu imprezach wzięło udział prawie 3 tysiące osób.

Kolejną atrakcją jest dzisiejszy wykład „Mięsna planeta – jak hodowla 60 miliardów zwierząt na mięso wpływa na Ziemię”, który odbędzie się o 19.00 w Pałacu Kultury i Nauki, w barze Studio.

Każdego roku na mięso i jadalne części ciał zabijamy około 60 miliardów zwierząt lądowych. Tak wielki apetyt świata wywiera również wielki wpływ na naszą planetę – wykorzystujemy coraz więcej ziemi na pastwiska i produkcję zbóż na pasze. Jednocześnie w gospodarkach wschodzących co najmniej 3 mld ludzi stopniowo zmienia nawyki w kierunku tradycyjnej zachodniej diety, co będzie dodatkowo obciążać nadwyrężone już zasoby. Czy zdążymy w porę dostrzec konsekwencje wyborów, które kształtują obecną i przyszłą rzeczywistość? Jednego możemy być pewni - transformacje zachodzące w systemie żywnościowym niemal niezauważalnie, powoli, dzień po dniu, zmieniają nasz świat.

Wykład poprowadzi Monika Kuźniewska, doktorantka w Katedrze Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego, naukowo zajmuje się środowiskowym i społecznym kosztem chowu przemysłowego zwierząt.

Przed wykładem odbędzie się premiera nowej, kontrowersyjnej reklamy społecznej Fundacji Viva! oraz Kolektywu Filmowego Mamy To, w którym występuje aktorka Maja Ostaszewska.

Imprezę poprowadzi Maciej Weryński, redaktor naczelny magazynu „Vege”.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/546348988824978/

Kontakt dla mediów: Urszula Rzeszutek, 790102279, ula@viva.org.pl.