Temat: Zimowe przejście brzegiem Bałtyku na rzecz bezdomnych zwierząt

Informacja prasowa, 15.01.2012 r.

Zimowe przejście brzegiem Bałtyku
na rzecz bezdomnych zwierząt

Paweł Kinsner zamierza przejść samotnie na ponad 520 km polską linią brzegową Bałtyku w lutym tego roku. Wyprawę dedykuje zwierzętom ze Schroniska w Korabiewicach, dla których ma nadzieję zdobyć 10 kg karmy za każdy przebyty kilometr.

W trudnych zimowych warunkach Paweł planuje pokonywać ok. 30 km dziennie. Wyprawę rozpocznie 2 lutego w Świnoujściu, a zakończy po 17 dniach w Piaskach. Zrezygnował z jakiegokolwiek wsparcia logistycznego, a cały swój ekwipunek będzie niósł w plecaku. Paweł ma 33 lata i udziela się jako wolontariusz w Schronisku w Korabiewicach. Z zawodu jest architektem i mieszka w Warszawie. To jego pierwsza taka wyprawa.

Dzięki przejściu mam nadzieję zdobyć wsparcie w postaci karmy dla ponad 400 psów ze Schroniska w Korabiewicach mówi Paweł. – Szukam sponsora, który zechciałby przekazać lub ufundować. Moim celem jest także nagłośnienie problemu bezdomności zwierząt w Polsce oraz ich trudnej sytuacji, zwłaszcza w okresie zimowym dodaje.

Szacuje się, że w Polsce żyje od 1 do 4 mln bezdomnych zwierząt, a w schroniskach przebywa ich ponad 100 tysięcy. Tymczasem około 70 procent gmin wcale nie zajmuje się tym problem mimo, że zapisy Ustawy o Ochronie Zwierząt zobowiązują je do przyjmowania programów zapobiegania bezdomności zwierząt.

Partnerem wyprawy jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! - opiekun Schroniska w Korabiewicach, w którym przebywa m.in. ponad 400 psów, 16 koni, 4 niedźwiedzie i wilczyca.

Dodatkowe informacje:

Cezary Wyszyński

tel. 502 279 920

cezary@viva.org.pl

www.schronisko.info.pl