Temat: Zdjęcia, które zbudują drogę. Wspólna akcja Epson i Fotospacery.pl na rzecz Schroniska w Korabiewicach

Warszawa, 2 lutego 2016 r.

Wylicytuj zdjęcie i pomóż zwierzętom!

Wspólna akcja Epson i Fotospacery.pl na rzecz Schroniska w Korabiewicach

Dodatnie temperatury poprzedzone obfitymi opadami śniegu przyniosły Schronisku w Korabiewicach falę kłopotów. I to dosłownie! Droga i boksy zniknęły pod masami zimnej, brudnej wody. Mieszkające tam bezdomne zwierzęta marzną, tkwiąc w brei. Konieczna jest pomoc! Spieszą z nią firma Epson i Fotospacery.pl

Wyzwanie jest niebagatelne. Aby uniknąć kolejnych zalań, Schronisko musi zebrać niebotyczną dla niego kwotę 70 000 PLN, bo na tyle został wyceniony koszt utwardzenia drogi wiodącej między betonowymi boksami psów. Taka inwestycja znacząco zminimalizuje powtarzający się corocznie problem.

„Ponieważ Schronisko nie otrzymuje dotacji z żadnej gminy, zebranie takiej sumy jest dla nich ogromnym przedsięwzięciem” – wyjaśnia Tomek Domański, pomysłodawca akcji i członek zespołu Fotospacery.pl. „Pomyśleliśmy, że z pomocą firmy Epson my, miłośnicy fotografii i wielbiciele zwierząt, możemy włączyć się w zbieranie tych pieniędzy”.

Tomek zaproponował zorganizowanie aukcji zdjęć wykonanych przez Fotospacerowiczów i sympatyków schroniska. Wydrukowane na najwyższej klasy drukarkach fotograficznych firmy Epson prace zostaną przekazane Fundacji Viva, która wystawi je na licytację.

„Pomysł jest wspaniały. Liczymy, że przepiękne zdjęcia uczestników Fotospacerów wzbudzą ogromne zainteresowanie życzliwych nam osób”, - mówi Anna Zielińska, Wiceprezes Fundacji Viva, która opiekuje się Schroniskiem w Korabiewicach. „Już teraz serdecznie dziękujemy firmie Epson za bezinteresowne wsparcie tego projektu i udostępnienie swoich produktów. Trzymamy kciuki za powodzenie i…. wysokie wsparcie pozyskane dzięki przekazanym nam fotografiom”.

Zwycięzcy aukcji otrzymają wylicytowane przez siebie prace w formacie A4, opatrzone podpisem autora i podziękowaniami zespołu Fotospacery.pl.

Akcja towarzysząca inicjatywie firmy Epson i Fotospacery.pl realizowana jest na stronie www.fotospacery.pl oraz na fanpage’u https://www.facebook.com/events/1667830860172224/.

Aukcje zdjęć przekazanych do licytacji prowadzone są na profilu http://charytatywni.allegro.pl/sztuka-wspolczesna-26281?sellerId=24784633

Osoby chcące wesprzeć Schronisko w trudnej sytuacji mogą skorzystać ze wskazówek umieszczonych w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/224367071231980/

Kontakt do Fotospacery.pl:

Karina Sękowska                                                      Tomasz Kulas

e-mail: karina@fotospacery.pl                               e-mail: tomek@fotospacery.pl

tel: 531 500 705

 

Kontakt do Schroniska w Korabiewicach:

Irena Kowalczyk

e-mail: irena@viva.org.pl

tel: 601 433 468