Temat: Zaproszenie na pokaz mody #stopfutrom z gwiazdami 15 listopada

Antyfutrzarski pokaz mody z gwiazdami
 
15 listopada Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! oraz Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru (MSKPU) organizują pokaz mody #STOPFUTROM, w którym przejdzie po wybiegu i zabierze głos kilkanaście największych polskich gwiazdy, w tym Tamara Goznalez Perea (Macademian Girl), Julia Kamińska, Gabi Drzewiecka czy Wiktoria Gąsiewska
 
Fundacja Viva! i MSKPU połączyły siły, by pokazać, że świat mody może się obejść bez okrucieństwa wobec zwierząt. Coraz więcej światowych marek rezygnuje z futer w swoich kolekcjach.
Lata ujawniania, jak wygląda rzeczywistość zwierząt na fermach, i nagłaśniania tematu sprawiły, że futra przestały być postrzegane jako synonim luksusu, a stały się symbolem bezduszności osób, które je noszą, i pazerności co poniektórych projektantów.

– Od kilkunastu lat walczymy o wprowadzenie zakazu chowu zwierząt na futra w Polsce. W naszym kraju zabija się co roku na futro aż 10 milionów zwierząt. Jesteśmy pod tym względem drudzy w Europie, a trzeci na świecie. Czas z tym skończyć. Mam nadzieję, że pokaz mody pomoże nagłośnić temat – mówi Martyna Kozłowska z fundacji Viva!

Pokaz mody #STOPFUTROM odbędzie się 15 listopada o godz. 19:30 w Mysiej3. Na pokazie zostaną zaprezentowane kreacje czterech projektantek przeciwnym wykorzystywaniu futer w modzie, w tym trzy absolwentki MSKPU.
Ideę poparło wiele gwiazd, które przejdą się po wybiegu w wybranych kreacjach, z planszami z napisem „#stopfutrom”. Powiedzą też kilka słów o tym, dlaczego nie noszą futer i są za wprowadzeniem zakazu tego przemysłu w Polsce. W pokazie wezmą udział: Karolina Pilarczyk, Gabi Drzewiecka, Natalia Janoszek, Tamara Gonzalez Perea, Julia Kamińska, Wiktoria Gąsiewska, Katarzyna Chorzępa, Ewa Szabatin, Daria Ładocha, Barbara Pasek, Anna Matysiak.
Pokaz poprowadzi Leszek Stanek.

– Uważam, że skandalem jest to, iż produkcja futer jest jeszcze w ogóle legalna. Idiotyczna, nikomu niepotrzebna moda, tworzona z krzywdy zwierząt – powiedziała Gabi Drzewiecka.

Współorganizatorem pokazu jest szkoła MSKPU.
– MSKPU od początku swojego istnienia wspierało nauczanie etycznego projektowania ubrań. Od zawsze w Statucie szkoły widniał zakaz stosowania futer oraz skór naturalnych w projektach. MSKPU jest także pierwsza szkołą mody w Polsce, nauczająca CSR w biznesie odzieżowy. MSKPU to nie tylko edukacja odpowiedzialności, ale także kreatywność, która została doceniona w tym roku wyróżnieniem VOGUE TALENTS 2019, podczas tegorocznego Milan Fashion Week  – mówi dr Magdalena Płonka.
 
Partnerami pokazu są: firma Bohema, salon fryzjerski Spiękniej, wino Cote, firma Diverse.
 
Media i gwiazdy zainteresowane wzięciem udziału w pokazie prosimy o kontakt na adres: martyna@viva.org.pl
790102289
Rezygnacja z otrzymywania wiadomości lub uaktualnienie danych kontaktowych.