Temat: Wyjątkowa 14. edycja Tygodnia Wege za nami!

Najstarsza, a zarazem największa impreza promująca dietę roślinną w Polsce przeniosła się w tym roku do sieci. Fundacja Viva! – organizator imprezy – cieszy się z frekwencji podczas transmisji i podkreśla, że to najlepszy moment na wypróbowanie diety roślinnej w trosce o własne zdrowie i naszą planetę.

Wydarzenie Tygodnia Wege na Facebooku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zapisało się na nie ponad 11 tysięcy uczestniczek i uczestników, a każda z transmisji dotarła do kilkudziesięciu tysięcy osób – mówi Magdalena Góra, koordynatorka imprezy. Poprzednie edycje  skupiały się głównie na wydarzeniach stacjonarnych w Warszawie, na które obowiązywała darmowa rejestracja lub zakup biletu. Tegoroczny Tydzień Wege dał możliwość uczestnictwa z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, a wszystkie transmisje były darmowe dodaje. Roślinne produkty od sponsorów trafiły również do mieszkańców mniejszych miast i miejscowości, którzy wzięli udział w konkursach. Dodatkowo Viva! przygotowała w pełni darmowego ebooka „Vegan starter” z poradami i przepisami.

Na Facebooku fundacji w dniach 18-24 maja odbyło się wiele ciekawych spotkań online, których głównym celem była promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Zainteresowani mogli posłuchać wykładu Intensywna terapia kardiologiczna na Twoim talerzu doktora nauk medycznych Tomasza Jeżewskiego, a Jola Słoma i Mirek Trymbulak z bloga Atelier Smaku pokazali, jak w domowym zaciszu przygotować pyszne dania roślinne wspierające odporność.

Gośćmi spotkania Wegańska Rodzina były dietetyczki Katarzyna Rećko i Hanna Stolińska. Pierwsza opowiedziała o ciąży na diecie wegańskiej, druga o rodzinach odżywiających się roślinnie. Poruszono również temat oleju palmowego, który przybliżył dr hab. Andrzej Węgiel – pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, inicjator akcji „Nie jem palmowego. Chronię orangutany”.

Nie lada gratką było też wirtualne spotkanie ze znanymi youtuberami i influencerami promującymi na swoich kanałach dietę roślinną – Orestesem Kowalskim prowadzącym kanał Everyday Hero, Karoliną Sobańską, Anną Sudoł, Ireną z kanału Healthy Omnomnom, Karoliną Gawrońską z bloga Savory or sweet i Szymonem Urbanem z bloga Muły i Brokuły. O mięsnej planecie, czyli o tym, jak hodowla zwierząt na mięso i nabiał wpływa na Ziemię, opowiedziała ekonomistka Monika Kuźniewska, a wegański kulturysta Adam Kuncicki zdradził, jak wyglądają jego przygotowania do zawodów i dieta.
Wszystkie transmisje z Tygodnia Wege są cały czas dostępne na Facebooku oraz YouTube fundacji.

Kontakt: Magdalena Góra - magda.j@viva.org.pl 661054866

Rezygnacja z otrzymywania wiadomości lub uaktualnienie danych kontaktowych.