Temat: Wybierz Miśka – jedyny w swoim rodzaju kalendarz charytatywny!

Wybierz Miśka – jedyny w swoim rodzaju kalendarz charytatywny!

Charytatywny kalendarz „Wybierz Miska” już po raz 14 pomaga bezdomnym zwierzętom.
Właśnie ruszyła przedsprzedaż Kalendarza na rok 2019. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc kilku różnym fundacjom, schroniskom i grupom wolontariackim, które działają na rzecz zwierząt w Polsce. W tym roku ambasadorką kalendarza została znana aktorka i miłośniczka zwierząt, Agata Buzek.

Kalendarz „Wybierz Miśka” to wyjątkowa inicjatywa. Jako pierwszy i jak dotąd jedyny kalendarz wydawany jest na rzecz nie jednej organizacji, ale kilku różnych domów tymczasowych, fundacji, grup, schronisk i stowarzyszeń, które aktywnie angażują się w pomoc zwierzętom potrzebującym opieki i troski.

Pomysłodawcą i jednocześnie wydawcą kalendarza jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! Nasza organizacja odpowiada za oprawę graficzną oraz druk kalendarza. Każda grupa, której w danym roku kalendarz ma pomóc, ma przypisany swój własny miesiąc. Na poszczególnych kartach znajdziecie zdjęcie podopiecznych danej organizacji oraz podstawowe informacje o tym, jak działa i jak jej pomagać. Aby wesprzeć ulubioną organizację, kup „Wybierz Miśka” właśnie u niej!

Każda edycja kalendarza miała patrona – znaną osobę zaangażowaną w pomoc zwierzętom. Tegoroczną ambasadorką „Wybierz Miśka” została Agata Buzek, popularna aktorka, która od wielu lat angażuje się w działalność na rzecz zwierząt.

W 2019 roku w „Wybierz Miśka” znalazły się następujące organizacje:

·         Styczeń: Fundacja Futrzaki

·         Luty: Grupa Wolontariuszy Profelis

·         Marzec: Stowarzyszenie Życie Dla Zwierząt

·         Kwiecień: Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

·         Maj: Dar Serca Fundacja Dla Zwierząt

·         Czerwiec: Grupa Wolontariuszy Zwierzaki z Mińska

·         Lipiec: Lisi Azyl

·         Sierpień: Fundacja Pomocy Goldenom Aurea

·         Wrzesień: Grupa Wolontariuszy Viva! Interwencje

·         Październik: Grupa Wolontariuszy Pomorski Koci Dom Tymczasowy

·         Listopad: Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

·         Grudzień: Grupa Wolontariuszy Tylko Przyjaciele Zwierząt z Opoczna

Kalendarz jest dostępny w sklepiku Fundacji Viva! www.sklepik.viva.org.pl. Można go również kupić po wcześniejszym skontaktowaniu się z wolontariuszami wybranej organizacji, którą pragniecie wesprzeć.

Na wszystkie pytania związane z kalendarzem odpowie Magdalena Buszko z Fundacji Viva! Kontakt mailowy: magda@viva.org.pl