Temat: Wspieraj Schronisko w Korabiewicach poprzez sieć Da Grasso

Wspieraj Schronisko w Korabiewicach poprzez sieć Da Grasso - informacja prasowa
Sieć Da Grasso włączyła się w pomoc dla Schroniska w Korabiewicach. W każdej pizzerii Da Grasso w woj. mazowieckim znajduje się kolorowa skarbonka do której możnaw ramach zbiórki publicznejwrzucać datki na rzecz schroniskowych zwierząt.

Schronisko od lutego br. prowadzone jest przez Fundację Viva! Wcześniej dochodziło w nim do wielu zaniedbań, które skutkowały śmiercią zwierząt z powodu nieleczonych chorób i zagryzień. W statystykach placówki z ostatnich lat brakuje kilku tysięcy zwierząt.

Odkąd jesteśmy w schronisku zorganizowaliśmy regularne karmienie i leczenie zwierząt, otworzyliśmy na miejscu gabinet weterynaryjny, wykonaliśmy kilkadziesiąt sterylizacji, naprawiamy wybiegi dla psów. Udało nam się oddać do adopcji ponad 70 zwierząt. Otworzyliśmy także schronisko na pomoc z zewnątrz i wolontariatinformuje Cezary Wyszyński, prezes Fundacji MRNRZ Viva!

Fundację czeka wiele wydatków związanych zarówno z utrzymaniem schroniskowych zwierząt, które wynoszą miesięcznie około 50 tys. złotych, jak i niezbędnymi inwestycjami takimi jak remont zdewastowanej stajni, zabezpieczenie instalacji wodnej i elektrycznej przed zimą czy kupnem ocieplanych bud.

Z pomocą schronisku przyszła sieć pizzerii Da Grasso, która zgodziła się na wstawienie puszek kwestarskich na zbiórkę publiczną w swoich pizzeriach. W pierwszym etapie puszki zostały wystawione w ponad 40 lokalach w woj. mazowieckim, które można znaleźć na stronie www.dagrasso.pl. Akcja będzie stopniowo rozszerzana na pozostałe województwa, o czym będzie można dowiedzieć się m.in. z profilu www.facebook.com/DaGrassoPizzerie

To ważne, aby mając takie możliwości jak ogólnopolska sieć pizzerii, której lokale działają w ponad 150 miastach Polski, wykorzystywać je do wspierania tego rodzaju inicjatyw społecznych – mówi Wioletta Klimczyk, członek Zarządu Da Grasso Sp. z o.o.. – Od lat w różny sposób wspieramy fundację VIVA. Tym razem w działania chcemy też zaangażować naszych klientów. Wierzymy, że los poszkodowanych zwierząt im również nie jest obojętny – dodaje.

Dodatkowe informacje:
Cezary Wyszyński, Fundacja MRNRZ Viva! cezary@viva.org.pl, 502 279 920
www.schronisko.info.pl