Temat: Wielki finał Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu

Wielki finał Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu

Już w niedzielę odbędzie się najbardziej oblegana impreza Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu – Wielki Rodzinny Wegetarg. Dzisiaj zapraszamy na pokaz slajdów z wegańskiej podróży po Kenii, a w sobotę – warsztaty malowania i gotowania dla najmłodszych. 

O tym, jak podróżować z dzieckiem po Afryce, będąc na diecie wegańskiej, opowie dzisiaj Anna Makowska. Pokaz slajdów „Mzungu Wazimu i Mtoto pori - z dzieckiem i plecakiem w Afryce” odbędzie się o godz. 19.00 w Organic Village przy ul. Grochowskiej 207.

Więcej informacji: http://www.vege.com.pl/aktualnosci/mzungu-wazimu-i-mtoto-pori-z-dzieckiem-i-plecakiem-w-afryce.html

Sobota to dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu dedykowany specjalnie dla Dzieci. W Królikarnia Cafe przy ul. Puławskie 113a odbędą się warsztaty „Dzieciaki kochają zwierzaki”. Od 10.00 do 15.00 najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach malowania, grach i zabawach, spotkają się z autorkami książeczki „Tosia i Pan Kudełko” oraz przygotują zdrowe przysmaki z blogerką – Alicją w Krainie Warzyw (m.in. serek z nerkowców ze szczypiorkiem, cieciorellę czyli nutellę z ciecierzycy, pastę z tofu a'la makrela oraz pastę a'la jajeczną).

Więcej informacji: 

https://www.facebook.com/events/642057615896189/

W niedzielę, tradycyjnie odbędzie się wielki finał OgólnopolskiegoTygodnia Wegetarianizmu, czyli Wielki Rodzinny Wegetarg oraz gala magazynu „Vege”. Do Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego z całej Polskie zjadą się wystawcy oferujący wegańskie produkty i usługi. Roślinne lody, jogurty i gofry z wegańską bitą śmietaną, wegańskie burgery, pizza, falafele, hummusy, wegańskie sery żółte, tofu, tempeh, bita śmietana, pasztety i pasty roślinne, hummus, wegańskie torty i babeczki, produkty bezglutenowe, naturalne kosmetyki, gadżety z prozwierzęcymi hasłami oraz książki o diecie roślinnej to tylko niektóre atrakcje Wegetargu. Imprezę zakończy uroczysta gala magazynu „Vege”, na której zostaną wręczone znaki „V” dla produktów odpowiednich dla wegan oraz nagroda Grand Prix Vege za promowanie praw zwierząt w 2014 roku. Tym razem otrzyma ją Profesor Andrzej Elżanowski. Galę uświetni występ Jacka Kleyffa. Wegetarg odbywa się w godzinach 10.00-17.00, a gala – 18.00-20.00.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/1576540352595719/1580782128838208/

 

Serdecznie zapraszamy!

Oficjalny spot:
https://www.youtube.com/watch?v=oWAMSZiKV2k


Patronat Honorowy:
Wojewoda Mazowiecki, Pan Jacek Kozłowski

Patroni medialni:

Radio Tok Fm, „Gazeta Wyborcza”, „Gazeta Stołeczna”, Miesięcznik „Joga ”, portal Kulturalnie.waw.pl, serwis Puszka.pl

Kontakt dla mediów: ula@viva.org.pl, 790102279