Temat: Wielka gala i aukcja na rzecz bezdomnych zwierząt już 30 października

 

Informacja prasowa, 24.10.2013r.

Wielka gala i aukcja
na rzecz bezdomnych zwierząt już 30 października

Fundacja Viva! już po raz drugi organizuje wielką galę i aukcję Vivaty na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska w Korabiewicach. Wydarzenie, które poprowadzą m.in. Maja Ostaszewska i Michał Piróg, odbędzie się 30 października o godz. 17:00 w Teatrze Nowym w Warszawie.

 

Vivaty odbędą się przy wsparciu i obecności znanych osób ze świata mediów, biznesu i showbusinessu. Właśnie takie osoby, które są szczególnie zaangażowane w poprawę losu mieszkańców schroniska w Korabiewicach, zostaną przez Fundację Viva! wyróżnione statuetkami Vivaty Korabiewic. W tym roku wśród wyróżnionych znaleźli się ambasadorzy akcji „Paka dla Bezdomniaka”: aktorka Agata Buzek, aktor Kabaretu Moralnego Niepokoju Rafał Zbieć oraz autorzy programu TVN Uwaga!. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas uroczystej gali, które poprowadzą aktorka Maja Ostaszewska i prezes Fundacji Viva! Cezary Wyszyński.

 

Wręczenie wyróżnień to nie jedyny element gali – mówi Cezary Wyszyński. – Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas gali opowiemy, co wydarzyło się od ubiegłego roku w naszym schronisku w Korabiewicach. A wydarzyło się naprawdę dużo. Za nami kilka poważnych remontów, których celem była poprawa warunków życia naszych podopiecznych. Schronisko rozkwita i emanuje zupełnie nową, ciepłą energią.

 

Podczas gali odbędzie się także licytacja fantów, przekazanych specjalnie na ten cel przez darczyńców. Będą to m.in. sukienka Agaty Buzek, w której odbierała Nagrodę Cybulskiego, dedykowana obróżka z kryształami Svarovskiego i wyprawka dla pupila o wartości 500 zł, ufundowana przez internetowy sklep zoologiczny keko.pl, rzeźba lub mebel dedykowany z betonu architektonicznego, różowe rękawice bokserskie z kampanii antyrakowej podpisane przez modelkę Kamilę Szczawińską, Paulinę Krupińską, Miss Polonię 2012, piłka z podpisem koszykarza Marcina Gortata oraz niespodzianki od aktorek Mai Ostaszewskiej, Olgi Frycz i Edyty Olszówki. Podczas aukcji będzie też możliwość zakupienia limitowanej kolekcji zdjęć ambasadorów akcji „Paka dla Bezdomniaka” w ujęciach ze zwierzętami z Korabiewic.

 

Licytację poprowadzi choreograf i tancerz Michał Piróg. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na utrzymanie schroniska w Korabiewicach. Fundacja Viva!, która od lutego 2012 r. jest właścicielem schroniska, szacuje, że miesięczne koszty utrzymania mieszkających w nim zwierząt wynoszą ok. 50 tys. złotych miesięcznie. Przedmioty, które nie zostaną sprzedane podczas aukcji, będzie można zakupić na portalu aukcyjnym Allegro.

 

Lista przedmiotów na aukcje cały czas pozostaje otwarta – podkreśla Cezary Wyszyński. – Osoby, które chcą coś podarować na ten cel, proszone są o kontakt z naszą fundacją. Doceniamy każdy wkład, który pozwoli nam zebrać więcej pieniędzy na opiekę nad naszymi zwierzętami.

 

Gala i aukcja na rzecz schroniska w Korabiewicach obędzie się w środę 30 października 2013 r. o godz. 17.00 w Teatrze Nowym przy ul. Madalińskiego 10/16 w Warszawie. Wstęp tylko na osobiste zaproszenie.

 

 

Dodatkowe informacje:
lista przedmiotów i informacje o Gali: http://www.vivaty.pl
Cezary Wyszyński, Fundacja MRNRZ Viva!,
cezary@viva.org.pl, tel. 502 279 920
Monika Bukowska, Fundacja MRNRZ Viva!, m.bukowska@viva.org.pl, tel. 514 192 279