Temat: Viva! zachęca do zmiany diety w trosce o własne zdrowie

Od 1 kwietnia na łódzkich przystankach można spotkać citylighty, które mają zachęcić do zmiany nawyków żywieniowych w trosce o własne zdrowie. Fundacja Viva!, pomysłodawca kampanii, przedstawia na nich stanowiska najbardziej prestiżowych organizacji zajmujących się dietetyką, żywieniem i promocją zdrowia.


Ze stosowaniem zbilansowanych diet roślinnych wiąże się szereg korzyści zdrowotnych, na co wskazują badania naukowe. Uważamy, że okres pandemii to najlepszy moment na zmianę nawyków żywieniowych – mówi Paweł Frańczuk z łódzkiej Vivy!  Do takich zmian szczególnie zachęcamy osoby młode oraz rodziców i dziadków, którym zależy na przyszłości dzieci i wnuków, bo dieta roślinna to także ratunek dla naszej planety – dodaje.


Zgodnie ze stanowiskiem American Dietetic Association dieta oparta na produktach roślinnych wcale nie jest niedoborowa – dobrze zaplanowana i zbilansowana jest bezpieczna i odżywcza na każdym etapie życia, również dla dzieci i młodzieży.  Amerykańska Akademia Dietetyki i Żywienia stwierdza również, że prawidłowo zbilansowana dieta wegańska może nieść korzyści w postaci prewencji wielu chorób (choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy typu 2, nadciśnienia, nadwagi i otyłości czy wybranych typów nowotworów).


Kampania trwa do końca kwietnia.

http://www.zostanwege.pl