Temat: Tydzień Wege po raz 14! Wyjątkowa edycja online.

Tydzień Wege to najstarsza, a zarazem największa impreza promująca dietę roślinną w Polsce.

Tegoroczna edycja odbędzie się 18-24 maja i obejmie szereg wydarzeń, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów - dla zwierząt, zdrowia i środowiska. 

Z uwagi na panującą sytuację wszystkie wydarzenia tegorocznej edycji przenosimy do sieci –  mówi Magdalena Góra, koordynatorka imprezy. Przypominamy, że w czasie pandemii immunolodzy z PAN zalecają ograniczenie spożycia mięsa i nabiału, więc to najlepszy moment na zmianę diety –  dodaje.

Na Facebooku fundacji Viva! (www.facebook.com/fundacjaviva) odbędzie się m.in rozmowa o roślinnym żywieniu rodziny. Gośćmi spotkania Wegańska Rodzina będą dietetyk Katarzyna Rećko i dietetyk kliniczny Hanna Stolińska. Pierwsza opowie o o ciąży na diecie wegańskiej, druga o rodzinach odżywiających się roślinnie.
Posłuchamy również doktora nauk medycznych Tomasza Jeżewskiego, który wyjaśni, czy mięso i nabiał są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, a Jola i Mirek z Atelier Smaku pokażą nam, jak w domowym zaciszu przygotować pyszne roślinne dania wspierające odporność.

Nie lada gratką będzie też wirtualne spotkanie ze znanymi youtuberami promującymi na swoich kanałach dietę roślinną oraz z wegańskim kulturystą Adamem Kuncickim. O mięsnej planecie, czyli o tym, jak hodowla zwierząt na mięso i nabiał wpływa na Ziemię, opowie ekonomistka Monika Kuźniewska. Poruszymy również temat oleju palmowego który przybliży dr hab. Andrzej Węgiel – pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i inicjator akcji „Nie jem palmowego. Chronię orangutany”.

Z okazji tegorocznej, wyjątkowej edycji Tygodnia Wege na stronie internetowej wydarzenia pojawi się okolicznościowy e-book z przepisami i ciekawostkami dietetycznymi do pobrania.


www.tydzienwege.pl
Kontakt: magda.j@viva.org.pl / 661-054-866  


Rezygnacja z otrzymywania wiadomości lub uaktualnienie danych kontaktowych.