Temat: Tydzień Wege po raz 13!

Tydzień Wege po raz 13!

Aż 36 tysięcy! Do tylu osób ma szansę dotrzeć spot fundacji Viva! zachęcający do wypróbowania diety roślinnej przez miesiąc. Spot będzie emitowany w 11 kinach Helios w 7 miastach w Polsce. Wszystko to z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Wege, czyli najstarszej, a zarazem największej imprezy promującej dietę roślinną.

Tegoroczna edycja odbędzie się 19-26 maja i obejmie szereg wydarzeń w całej Polsce, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów - dla zwierząt, zdrowia i środowiska.

– Tydzień Wege najhuczniej będziemy obchodzić w stolicy. Warszawskie obchody zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy – mówi Magdalena Góra, koordynatorka projektu.

Imprezę otworzy 10. edycja Biegu Wegańskiego organizowanego przez Fundację Run Vegan. Bieg łączy radość biegania ze smakami kuchni roślinnej.
XIII edycja Tygodnia Wege będzie obfitować w wydarzenia dedykowane mamom: 23 maja odbędzie się spotkanie z Joanną Michnicką, autorką książki Mama na roślinach oraz dietetyczką Iwoną Kibil specjalizującą się w żywieniu dzieci. Spotkanie poprowadzi Violetta Domaradzka, która sama jest mamą weganką. – W Dzień Matki zorganizujemy Wegański Piknik z pysznym jedzeniem, strefą chillu nad basenem oraz warsztatami dla całych rodzin na Polu Mokotowskim – dodaje Góra.
Podczas warszawskich obchodów Tygodnia Wege odbędzie się także live cooking show z blogerem Weganonem - pokaz gotowania połączony z degustacją w ogródku restauracji Caffe Miasto otwarty dla każdego przechodnia.

Nie zabraknie również poświęconego spożyciu nabiału panelu eksperckiego z lekarzami oraz wydarzenia MeetVeg, czyli spotkania ze znanymi youtuberami i influencerami, którzy w mediach społecznościowych promują dietę roślinną.

Organizowana przez nas impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe. Kierujemy ją nie tylko do wegetarian i wegan, ale też (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy dla samych siebie.www.tydzienwege.pl
Kontakt: magda.j@viva.org.pl / 661-054-866

Rezygnacja z otrzymywania wiadomości lub uaktualnienie danych kontaktowych.