Temat: TESCO wycofuje się ze sprzedaży żywych karpi!

Po wielu latach kampanii do grona sklepów nie sprzedających żywych ryb dołącza TESCO! O swojej decyzji poinformowali właśnie m.in. Fundację Viva, która od lat nagłaśnia niehumanitarne warunki sprzedaży żywych karpi, kontroluje sklepy, składa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz apeluje do kupujących, by nie nabywali żywych ryb.

W informacji wysłanej z biura prasowego czytamy: “Dobrostan zwierząt jest dla nas i naszych klientów bardzo ważny, dlatego zawsze dokładaliśmy wszelkich starań dla zapewnienia najwyższych standardów przechowywania, transportu i sprzedaży żywych ryb. Rozumiemy jednak, iż stale rosnąca grupa klientów krytycznie ocenia sam mechanizm oraz zwyczaj oferowania żywego karpia na sali sprzedaży sklepów. Wierzymy zatem, iż decyzja ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów dotyczącym zarówno dobrostanu zwierząt, jak i samej dostępności gotowych filetów czy elementów z karpia w ofercie sklepów.”

– Zgodnie z badaniami CBOS z marca 2018 roku 86% Polek i Polaków popiera wprowadzenie zakazu transportu żywych ryb bez dostatecznej ilości wody, umożliwiającej oddychanie. To między innymi efekt wieloletniej kampanii fundacji Viva! oraz zaangażowania klientów dokumentujących makabryczne sceny w marketach – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva! – Na nagraniach najczęściej widzimy karpie w pojemnikach bez wody, w brudnej wodzie z zawartością krwi, martwe zwierzęta pływające w zbiornikach, nieprawidłowe zachowanie personelu sklepu, który podnosi ryby za skrzela, lub klientów, którzy noszą żywe ryby w plastikowych torbach bez wody –  dodaje Wyszyński.Kontakt: Cezary Wyszyński cezary@viva.org.pl 502279920

Rezygnacja z otrzymywania wiadomości lub uaktualnienie danych kontaktowych.