Temat: Strongman wspiera Zostań Wege na 30 dni! - spot wideo promujący kampanię.

Strongman wspiera Zostań Wege na 30 dni!

Patrik Baboumian, najsilniejszy weganin świata, wspiera kampanię Fundacji Viva! „Zostań Wege na 30 dni!”. Mistrz Europy w Trójboju Siłowym (2012), zdobywca tytułu najsilniejszego człowieka Niemiec (2011) oraz trzy krotny rekordzista Guinessa w sportach siłowych udowadnia, że dieta wegetariańska może być pożywna, zdrowa i pozwala budować ogromną siłę!

Patrik jest wegetarianinem od 8 lat, w tym ponad 1,5 roku weganinem. Zrezygnował więc ze wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego i jako uznany sportowiec aktywnie uczestniczy w promocji diety roślinnej. Dlaczego zrezygnował z mięsa? Jak sam mówi:

Myślałem: jak to jest, że nie możesz patrzeć na cierpienie zwierząt ale tego samego dnia jesz produkt, który powoduje to cierpienie. (…) Jest totalną bzdurą stereotyp jakoby mięso było niezbędne do dobrych osiągów czy w ogóle do dobrego samopoczucia.

Patrik dołączył tym samym do wielu innych uznanych wegan sportowców światowej klasy jak Scott Jurek (ultramaratończyk, 7-krotny zwycięzca biegu Western States na dystansie 161 km), Mac Danzig (zawodnik MMA, zdobywca tytułu Ultimate Fighting Championship) czy Steph Davis (wspinaczka, pierwsza kobieta, której udało się wspiąć na Torre Egger w Patagonii). Wszyscy oni zachęcają do diety roślinnej. My również!

Nasza akcja „Zostań Wege na 30 dni!” pozwala postawić pierwsze kroki na diecie wegetariańskiej wszystkim niezdecydowanym. Po zarejestrowaniu się na stronie kampanii każdy uczestnik, przez kolejny miesiąc, otrzymywać będzie darmowe maile pełne przepisów, ciekawostek zdrowotnych, informacji, porad praktycznych dotyczących przejścia na wegetarianizm i nie tylko!

Do programu zapisało się już ponad 16.000 osób! Czy kampania pomaga w wyrzuceniu mięsa z menu? Poniżej prezentujemy wybrane opinie dotychczasowych uczestników:

Przystąpiłam do akcji na 30 dni i zostaję na zawsze! Dziękuję za zmianę mojego życia na lepsze:)

Bardzo fajna akcja. Popieram i dziękuję za motywujące maile (tego mi było potrzeba). Pozdrawiam :)

Bardzo dziękuję, za stworzenie tego programu. Jestem nadal wegetarianką i myślę nad przejściem na weganizm. Dzięki mnie, również kilka koleżanek zostało wegetariankami. Pozdrawiam serdecznie, oby więcej takich akcji. :)

Więcej opinii znaleźć można na blogu naszej Fundacji:

http://www.blog.viva.org.pl/category/zostan-wege-na-30-dni/


Naszą akcję wsparli również Polscy wege-celebryci: Michał Piróg, Maja Ostaszewska, Agata Buzek, siostry Przybysz i nie tylko! Teraz dołączył do nas Patrik Baboumian – strongman i weganin w jednym!


Spot z udziałem Strongmana Patrika Baboumiana:

https://www.youtube.com/watch?v=BWd1HwZLLnM

Poprzedni spot z udziałem wege-celebrytów:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RZ6Dm6mnREw

Strona kampanii Zostań Wege:

http://zostanwege.pl/

Kontakt:

Emil Stanisławski

emil@viva.org.pl

790 10 22 87