Temat: Strongman Patrik Baboumian wraca do Polski aby promować książkę dla dzieci "Dlaczego nie jemy zwierząt"

Strongman Patrik Baboumian wraca do Polski aby promować książkę dla dzieci "Dlaczego nie jemy zwierząt"

Już w najbliższy czwartek (6 czerwca) w Warszawie ponownie będzie gościł Patrik Baboumian. Tym razem powodem wizyty w Stolicy będzie promocja pierwszej w Polsce książki dla dzieci promującej weganizm i wegetarianizm „Dlatego nie jemy zwierząt” autorstwa znanej amerykańskiej ilustratorki Ruby Roth.

Książka trafiła do sprzedaży na początku czerwca i już zyskała w Polsce duży rozgłos, a w jej promocję włączyła się m.in. Fundacja Viva! oraz liczne wegetariańskie, ekologiczne i dziecięce portale.

Książka zachwyciła m.in. aktorkę Monikę Mrozowską. Jak pisała „książka stara się zwrócić uwagę na to, że zwierzęta hodowlane powinniśmy traktować tak samo, jak nasze domowe koty czy psy”. Oprócz aktorki o książce bardzo pozytywnie wypowiedział się Marek Piekarczyk (wokalista grupy TSA, który od 17 lat jest wegetarianinem), czy Michał Piróg.

W Stanach Zjednoczonych książka była promowana między innymi przez dr Jane Goodall, czy Alicję Silverstone, nic więc dziwnego, że wegański siłacz, którego mottem jest obalanie stereotypów i mitów dotyczących weganizmu, ochoczo zgodził się przyjechać i włączyć w działania promocyjne. W planie ma między innymi spotkanie się z dziećmi z warszawskiego przedszkola Przyjaciele Żyrafy.

Patrik Baboumian jest jednym z najbardziej znanych strongmanów na świecie - zwycięzca niemieckich zawodów strongmanów, mistrz Europy w trójboju siłowym i zdobywca kilku rekordów Guinessa, prawdopodobnie najsilniejszy weganin świata.

Dodatkowe informacje:

Wizyta w przedszkolu Przyjaciele Żyrafy odbędzie się o godzinie 12:30 pod adresem:

ul. Popiełuszki 14/117

Spotkanie promujące książkę:

Spotkanie z książką "Dlatego nie jemy zwierząt" (autorstwa Ruby Roth), odbędzie się w sobotę (15 czerwca) w godzinach 12-14 w Cafe MaMa, ul. Wilcza 27b w Warszawie.
Podczas spotkania w miłym towarzystwie będzie można zapoznać się z książką, posłuchać opowieści o tym skąd w ogóle książka ta wzięła się w Polsce, zostanie zaprezentowana postać autorki, a także codzienne przygody wege-rodziców.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie Sylwia Chutnik (działaczka społeczna, pisarka, laureatka Paszportu Polityki i szefowa Fundacji MaMa).
Podczas spotkania będzie można porozmawiać, pozadawać pytania, obejrzeć książeczkę, spróbować wegańskich wypieków, będzie konkurs dla rodziców i atrakcje dla dzieci, każdy znajdzie coś dla siebie.

Kontakt dla mediów:

Mikołaj Jastrzębski +48 600 46 11 57 mikolaj@cien-ksztaltu.pl

Marta Mikita +48 509 977 984 marta_mikita@o2.pl

Materiały z poprzedniej wizyty Patrika w Warszawie:

http://www.youtube.com/watch?v=sVNfrI9Utrk