Temat: Ruszyła wyprawa solo brzegiem Bałtyku na rzecz zwierząt

Informacja prasowa, 04.02.2012 r.

Ruszyła wyprawa solo
brzegiem Bałtyku na rzecz zwierząt

Paweł Kinsner od soboty maszeruje samotnie polską linią brzegową Bałtyku. Do przejścia ma łącznie ponad 520 kilometrów. W ten sposób chce zdobyć 10 kilogramów karmy za każdy przebyty kilometr dla Schroniska w Korabiewicach.

Paweł Kinsner rozpoczął swój marsz 2 lutego w Świnoujściu, a zakończy po 17 dniach w Piaskach, przy granicy z Rosją. Jak dotąd pokonał ponad 60 kilometrów brzegiem morza w trudnych zimowych warunkach.

Moim celem jest chęć wsparcia bezdomnych zwierząt mieszkających w schronisku w Korabiewicach. Mam nadzieję, że znajdzie się sponsor, który zechciałby ufundować 10 kg karmy za każdy przebyty przez mnie kilometr mówi Paweł Kinsner, architekt z Warszawy, w wolnych chwilach wolontariusz w Schronisku w Korabiewicach.

Paweł rezygnował ze wsparcia logistycznego, a cały swój ekwipunek niesie w plecaku, który waży 17 kilogramów. Zabrał ze sobą tylko podstawowe rzeczy, które pomogą mu przetrwać marsz - żele energetyczne, leki, koc termiczny i ubrania na zmianę. Treningi zaczął 2, 5 miesiąca temu, kiedy zapadła decyzja o wyprawie. Kilka razy w tygodniu przemierzał ok. 15 - 20 km dziennie z coraz większym obciążeniem w Lesie Kabackim w Warszawie i na Mazurach. To jego pierwsza taka wyprawa.

Partnerem akcji jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! - opiekun Schroniska w Korabiewicach, w którym przebywa m.in. ponad 400 psów, 16 koni, 4 niedźwiedzie i wilczyca. Miesięczne utrzymanie całego schroniska to koszt ok. 50 tys. złotych, z czego zakup samej karmy dla psów pochłania ok. 30 tys. złotych. Fundacja pokrywa koszt utrzymania zwierząt z własnych środków, nie otrzymując żadnych dotacji państwowych.

Dodatkowe informacje:

Magdalena Pawlak

Fleishman-Hillard

Email: magdalena.pawlak@fleishmaneurope.com

Kom. +48 605 227 229

Cezary Wyszyński

Fundacja MRNRZ Viva!

Kom. +502 279 920

Email: cezary@viva.org.pl

www.schronisko.info.pl

Wydarzenie na FB (zdjęcia i bieżące relacje z wyprawy):

https://www.facebook.com/events/414815975260233/