Temat: Ruszyła największa kampania na rzecz zwierząt hodowlanych w historii Europy.

Czy to początek końca Epoki Klatkowej dla zwierząt?                                     

Ruszyła największa kampania na rzecz zwierząt hodowlanych w historii Europy.Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva! zaprasza 9 października na akcje uliczne w 15 miastach w Polsce inaugurujące Europejską Inicjatywą Obywatelską, której celem jest zebranie 1 miliona podpisów pod wnioskiem ustawodawczym zakazującym stosowania wszystkich rodzajów klatek w hodowli zwierząt gospodarskich

– W Unii Europejskiej każdego roku w klatkach więzionych jest ponad 300 milionów zwierząt – mówi Cezary Wyszyński, Prezes Fundacji Viva! – odseparowuje się je od innych, trzyma wśród metalowych prętów i betonu, gdzie mają bardzo ograniczoną

Do autora inicjatywy – organizacji CIWF – dołączyło ponad 120 organizacji z całej Unii Europejskiej, tworząc wspólnie olbrzymią koalicję na rzecz wycofania klatek z hodowli wszystkich zwierząt gospodarskich.

– Razem mamy rok na zebranie 1 miliona podpisów w całej Unii Europejskiej – mówi Magdalena Góra z Vivy! –  domagamy się zakazu stosowania klatek dla kur niosek, królików, młodych kur, brojlerów hodowlanych, przepiórek, kaczek i gęsi; kojców porodowych i inseminacyjnych dla macior oraz indywidualnych zagród dla cieląt –  dodaje Góra.

Akcje uliczne odbędą się w Bełchatowie, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu, Rzeszowie, Słupsku, Szczecinie i Wrocławiu.

Kontakt do organizatorów:

Magdalena Góra

magda.j@viva.org.pl

Tel. 661 054 866