Temat: Rusza druga edycja Paki Dla Bezdomniaka!

Informacja prasowa 27.01.2014

                                     „RUSZA DRUGA EDYCJA „PAKI DLA BEZDOMNIAKA”

 

01.10.2013r. wystartowaliśmy z pierwszą edycją „Paki dla bezdomniaka”. W ramach akcji można było przekazać paczkę żywnościową o wartości 5zł, do schroniska dla zwierząt w Korabiewicach (www.pakadlabezdomniaka.pl). Partnerzy akcji podwajają każdą pakę.

Inicjatywę wsparło wielu znanych ludzi jak: Maja Ostaszewska, Majka Jeżowska, Edyta Olszówka, Agata Buzek, Magda Cielecka, Andrzej Chyra, Piotr Adamczyk, Jacek Poniedziałek, Rafał Zbieć i Krzysztof Skiba.

Wszyscy gorąco zachęcali do udziału w akcji, co odpowiednio przełożyło się na spektakularny wynik i w grudniu 2013 roku, do naszych podopiecznych przyjechało 6 palet darów, ok. 4 ton żywności.

W tym roku, ruszamy z drugą edycją kampanii , wzmocnioną o wsparcie kolejnych wspaniałych ambasadorów. Powitamy min. : Polę Pospieszalską , Zbigniewa Łuczyńskiego i naszego starego przyjaciela Michała Piróga.


-„Zwierzęta, które udomowiliśmy nie mogą pomóc sobie same i to my jesteśmy za nie odpowiedzialni. Proszę, przyłącz się do naszej akcji i pomóż poprawić ich los” – przekonuje Pola Pospieszalska.

-„Zacząć warto już teraz, choćby od przełamania obojętności. Bezdomniaki czekają na nas. Same nie dadzą rady.” - dodaje Zbigniew Łuczyński.

Pola swoją misję rozpoczęła od wizyty i poznania zwierząt, które postanowiła wspierać (www.schronisko.info.pl). Jej serce zdobyły nasze świnki: Pepa oraz znana z ucieczki przed policją i ze zdjęcia z Rafałem Zbieciem: Rozalka. Artystka już zapowiedziała powrót i spędzenie czasu ze swoimi ulubienicami.

Patronat  honorowy nad akcją sprawuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent miasta st. Warszawy i Business Club Center. Za kreację i produkcję filmu promującego akcję (http://www.youtube.com/watch?v=hkyaNKL1zEA) oraz przygotowanie jej strony internetowej odpowiedzialna jest agencja AtomClick oraz sklep Keko.pl

 

Dodatkowe informacje:

Monika Bukowska – koordynator akcji : 514 192 279, m.bukowska@viva.org.pl