Temat: Publikacja nowego śledztwa Vivy i Basty - nagrania gazowania norek na polskiej fermie.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! i Basta! Inicjatywa na Rzecz Zwierząt opublikowały nowe nagrania z uboju norek amerykańskich. To wynik listopadowego śledztwa przeprowadzonego przez aktywistów na fermie futrzarskiej w miejscowości Modrzewie w gminie Goleniów (woj. zachodniopomorskie). Na filmie widać, jak pracownicy wyciągają zwierzęta za ogony i wrzucają je z impetem do komór gazowych.

W oparciu o nagrania video zebrane w czasie dochodzenia Fundacja Viva! przygotowała i złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.

 

Polska jest na niechlubnym drugim miejscu w Europie pod względem zabijania zwierząt na futra. Co roku w naszym kraju w brutalny sposób pozbawianych jest życia około 10 milionów norek, lisów, jenotów i szynszyli. Oficjalnie zarejestrowanych jest około 700 ferm, z czego 70 znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Jesienią po kilku miesiącach życia w małych klatkach zwierzęta są mordowane przez zagazowanie lub porażenie prądem.

 

Takie nagrania pokazują, jak wygląda przemysł futrzarski od podszewki. Nie ma w nim miejsca na szacunek do zwierząt. To biznes. Takie sytuacje będą się powtarzały, dopóki nie wprowadzimy zakazu chowu zwierząt na futro – mówi Martyna Kozłowska z Fundacji Viva!

 

– To kolejne opublikowane materiały z hodowli z województwa zachodniopomorskiego. Znów jesteśmy świadkami przemocy wobec norek. Dlatego z całą pewnością można stwierdzić, że na fermach futrzarskich zwierzęta cierpią i są traktowane jak przedmioty – dodaje Gosia Rawa z Inicjatywy Basta!

LINK do filmu:

facebook: https://www.facebook.com/fundacjaviva/videos/1109268949236310/

youtube (wersja dłuższa): https://youtu.be/WSoOAMfgAXY

youtube (wersja krótsza): https://youtu.be/E37FuRpmD94https://jutrobedziefutro.pl

www.facebook.com/vivajutrobedziefutro

 

 

 

 

-------------------------------------------------

KONTAKT DLA MEDIÓW – NIE DO PUBLIKACJI!

Łukasz Musiał: (Szczecin), lukasz@viva.org.pl, tel. 503852209

Martyna Kozłowska: (Warszawa), martyna@viva.org.pl, tel 790102289