Temat: Premiera teledysku Leszka Stanka o adopcji psów

Premiera teledysku Leszka Stanka o adopcji psów

Najnowszy teledysk Leszka Stanka do piosenki „Lost boy” promuje adopcję zwierząt. Wzięło w nim udział wiele znanych osób, w tym Olga Bołądź, Maja Ostaszewska, Agata Buzek, Kamil Nosel i Olga Frycz. Premiera klipu odbędzie się 24 października o godz. 19 w Teatrze Kapitol. Projekt wspiera działania Fundacji Viva!


Choć organizacje broniące praw zwierząt biją na alarm i dwoją się i troją w promocji adopcji, liczba bezdomnych zwierząt w Polsce ciągle rośnie. Jak podaje NIK, w styczniu 2018 roku w polskich schroniskach przebywało prawie 113 tys. psów.

W kampanie organizacji, które próbują odmienić ten stan rzeczy, angażuje się coraz więcej znanych osób. Jedną z nich jest Leszek Stanek, który swój najnowszy teledysk w całości poświęcił problemowi bezdomności zwierząt. Sam ma adoptowanego psa Vaderka, który wcielił się w rolę głównego bohatera klipu. Pies szuka swojego miejsca na świecie i w końcu trafia na psi casting. Niestety jego obecność burzy koncepcję kierowniczki castingu, którą zagrała Olga Bołądź. Psiak się nie poddaje i powoli burzy mur, jaki zbudowała wokół siebie sfrustrowana kierowniczka.

– Chciałem pokazać, że każdy pies zasługuje na rolę w naszym życiu, niezależnie od tego, jak wygląda, co przeszedł czy jakie ma umiejętności. Każdy zasługuje na miłość. Już kiedy pisałem tekst do „Lost boy”, wiedziałem, o czym będzie teledysk. To dla mnie ważny temat – mówi Leszek Stanek.

Teledysk wspiera działania Fundacji Viva!, która aktywnie promuje adopcję, prowadzi schronisko w Korabiewicach i na co dzień styka się z problemem bezdomności zwierząt.

– Cieszę się, że coraz więcej znanych medialnie osób głośno mówi o tym problemie. Mam nadzieję, że teledysk Leszka Stanka poruszy niejedno serce i skłoni do spojrzenia przychylniejszym okiem na adopcję zwierzęcego przyjaciela – mówi Martyna Kozłowska, Fundacja Viva!

W teledysku wzięli udział m.in. Olga Bołądź, Maja Ostaszewska, Agata Buzek, Kamil Nosel i Olga Frycz. Produkcję wsparła firma Elfa Pharm, która przekaże na działania fundacji ponad 10 tys. zł.

Kontakt:

Martyna Kozłowska

790102289

martyna@viva.org.pl