Temat: Posłowie zajmą się handlem końmi na targach

Komunikat prasowy, 05.02.2013 r.

Posłowie zajmą się handlem końmi na targach

Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt zajmie się problemem respektowania praw zwierząt na targach, ze szczególnym uwzględnieniem koni. Posiedzenie odbędzie się w dniu 6 lutego, o godz. 14.00.

fot ewa imielskaW Polsce od lat ma miejsce łamanie prawa podczas sprzedaży koni i innych zwierząt gospodarskich na targach. Wykazały to liczne kontrole przeprowadzane przez organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt, w tym Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

Sytuacja nie ulega poprawie mimo wielu przypadków okrucieństwa nagłośnionych przez media, obietnic urzędów i społecznego oburzenia na brak poszanowania dla podstawowych potrzeb zwierząt sprzedawanych na targach.

Posłowie z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt zajmą się tematem braku respektowania prawa na targach zwierząt gospodarskich, ze szczególnym wskazaniem na tego typu przypadki podczas największego targu końskiego w Skaryszewie, który w tym roku odbędzie się w dniach 17 - 18 lutego.

W spotkaniu wezmą także udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Inspekcji Transportu Drogowego i Głównego Inspektoratu Weterynarii. Zaproszono również organizacje walczące z patologiami na polskich targach, m.in. przedstawicieli Fundacji Viva!

Organizacje zaprezentują materiały filmowe zrealizowane podczas z targów, przedstawiające występujące tam drastyczne przypadki łamania praw zwierząt. Celem spotkania jest zmotywowanie służb odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa do większego zaangażowania w ochronę koni i innych zwierząt gospodarskich przed okrutnym traktowaniem w czasie sprzedaży.

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt odbędzie się w dniu 6 lutego o godz. 14.00. w sali 25. budynku G, wejście od ul. Piotra Maszyńskiego.

Dodatkowe informacje:

www.polskitarg.pl.

Katarzyna Śliwa Łobacz

e-mail:katarzyna.lobacz@gmail.com

tel: 609 036 046