Temat: Pokaz filmu „Vegucated” w Traffic Club - Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu

Informacja prasowa, 27.09.2012 r.
Pokaz filmuVegucatedw Traffic Club
Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Wegetarianizmu Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt i Traffic Club zapraszają na pokaz wielokrotnie nagradzanego dokumentuVegucatedw dniu 1 października o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Film opowiada historię trójki nowojorczyków z różnych środowisk, których łączy jednotypowa amerykańska dieta bogata w mięso i tłuszcze zwierzęce. Przyciągnięci perspektywą zrzucenia kilku kilogramów i poprawienia kondycji podejmują niecodzienne wyzwanie przejścia na sześć tygodni na dietę roślinną.

Stopniowo zdobywając wiedzę na temat wpływu jedzenia na zdrowie i środowisko poznają ukryte fakty dotyczące hodowli zwierząt. I wkrótce gotowi wiele zaryzykować, żeby upublicznić poczynania przemysłu, który popierali zaledwie parę tygodni wcześniej.

Ale czy ta wiedza wystarczy, żeby wytrwać przy nowych przekonaniach w otoczeniu sceptycznych rodziców, mięsożernych kuzynów i nieprzychylnych nowej diecie znajomych?

Ten poruszający i chwilami bardzo zabawny dokument przedstawia fascynującą drogę, którą przebywa wspólnie trójka bohaterów, odkrywając sposób na współtworzenie lepszego, czystszego i bardziej ekologicznego świata... z każdym kęsem.


Każdy może podjąć podobne wyzwanie. Wystarczy zapisać się do naszego programuZostań wege na 30 dnimówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva! – Uczestnicy otrzymują codziennie przez miesiąc maile z wegetariańskimi przepisami, ciekawostkami i jadłospisami. Dołączyło do nas już ponad 10 tys. osób, a wielu z nich zostało wegetarianami dodaje.

Pokaz filmu: 1 października 2012, godz. 18.00, Traffic Club, ul. Bracka 25, Warszawa

Materiały prasowe: plakat - http://www.tydzienwege.pl/materialy
Strona filmuVegucated”: www.getvegucated.com
AkcjaZostań wege na 30 dni!”: http://www.zostanwege.pl/

Kontakt: Emil Stanisławski, emil@viva.org.pl, tel. 790 102 287