Temat: Podaruj „Pakę dla bezdomniaka”

 

Informacja prasowa, 01.10 2013

 

 

Podaruj „Pakę dla bezdomniaka”

 

Ruszyła akcja „Paka dla bezdomniaka”, w ramach której można przekazywać zwierzakom ze schroniska w Korabiewicach paczki żywnościowe o wartości 5 zł. Inicjatywa prowadzona jest przez Fundację Viva! we współpracy z internetowym sklepem zoologicznym Keko.pl.

 

Akcja „Paka dla bezdomniaka” daje możliwość przekazania mieszkańcom schroniska w Korabiewicach paczek żywnościowych o wartości 5 zł. Za pomocą strony Keko.pl można od 1 października przekazać dowolną ilość „pak”. Każda z nich zostanie podwojona przez producentów karmy, którzy dodadzą też inne produkty dla potrzebujących zwierzaków. Co miesiąc wszystkie zebrane i podwojone „paki” będą trafiały do schroniska, stając się realną pomocą dla mieszkających tam czworonogów.

 

W świecie tak bardzo zdominowanym przez człowieka zwierzęta nie poradzą sobie same – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva!, która jest właścicielem schroniska. – To ludzie odpowiadają za wszystkie nieszczęścia, które je spotykają, i to ludzie muszą zachowywać się odpowiedzialnie w stosunku do nich.

 

Do grona wspierających akcję dołączyło wiele osób publicznych, które chcą mieć udział w pomaganiu bezdomnym czworonogom. Jak co roku w inicjatywę zaangażowała się Maja Ostaszewska, wieloletnia przyjaciółka Fundacji Viva!.

 

Akcja "Paka dla Bezdomniaka" ma przede wszystkim zapewnić zwierzętom pożywienie, ale także zwrócić uwagę na problem bezdomności wśród zwierząt. Chcemy pokazać, ze pomaganie jest łatwe i że razem  możemy wykarmić nawet taką dużą ilość psiaków, jaka znajduje się w schronisku w Korabiewicach – mówi Maja Ostaszewska. 

 

W inicjatywę włączyły się także inne znane osoby, w tym Piotr Adamczyk, Agata Buzek, Andrzej Chyra, Magda Cielecka, Majka Jeżowska, Edyta Olszówka, Jacek Poniedziałek i Krzysztof Skiba. W sieci dostępny jest także filmik z udziałem Rafała Zbiecia z Kabaretu Moralnego Niepokoju, zapraszający do udziału w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=hkyaNKL1zEA.

 

Agata Buzek, która działania Fundacji Viva! wspiera już od wielu lat, również zachęca do zaangażowania się w inicjatywę. – Przyłączmy się do akcji „Paka dla bezdomniaka”. Dzięki naszemu wsparciu zwierzęta otrzymają niezbędną pomoc – mówi aktorka.

 

Patronat honorowy nad akcją sprawuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent miasta st. Warszawy, i Business Club Ceneter. Za kreację i produkcję filmu promującego akcję oraz przygotowanie jej strony internetowej odpowiedzialna jest agencja AtomClick.

 

 

Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach istnieje od prawie 20 lat. Od lutego 2012 roku jest prowadzone przez Fundację Viva! Obecnie w schronisku przebywa ok. 300 psów, 16 koni, 3 niedźwiedzie, koty, kozy, świnie oraz wilk z Kirgistanu.

 

Dodatkowe informacje:

 

Monika Bukowska, Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt, tel. 514 192 279 m.bukowska@viva.org.pl
Wszystkie kreacje znanych osób i zwierząt: http://viva.s1.group5.pl/pliki/pakadlabezdomniaka_pl.rar


Informacje o akcji: http://www.keko.pl/paka-dla-bezdomniaka.html

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/Paka.dla.Bezdomniaka

Storna www: http://pakadlabezdomniaka.pl/