Temat: Piknik Rodzinny i Wielkie Wege-Targ zakończy Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu

Piknik Rodzinny i Wielkie Wege-Targ zakończy Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu

Pęta wegańskich kiełbas, hamburgery z cieciorki, hot-dogi z parówkami sojowymi i bezmleczne lody – to wszystko będzie można kupić na Wielkim Wege-Targu już w niedzielę, w ramach Pikniku Rodzinnego kończącego Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. Do tego czasu jeszcze przez dwa dni w całej Polsce odbywają się inne wege-imprezy, w tym wykłady i treningi.

W ramach obchodów warszawskich, w piątek, 16 maja, odbędzie się wykład poświęcony zależnościom między zachowaniem człowieka a jego dietą. Joanna Bylinka, psycholog , psychoterapeutka i doktorantka na Wydziale Psychologii UW opowie o tym, jakie znaczenie dla rozwoju i funkcjonowania mózgu ma odżywianie, a także co ma wspólnego dieta z naszym nastrojem, skłonnością do agresji i zdrowiem psychicznym. Wykład odbędzie się o godz. 17.30 w Warsztacie przy pl. Konstytucji 4.

https://www.facebook.com/events/675771435825719/?ref=5

Sobota, 17 maja, to dzień sportowy podzielony na część praktyczną i teoretyczną. O godz. 11.00 w Lesie Kabackim Filip Wróblewski, wieloletni biegacz klubu Vege Runners i triatlonista, poprowadzi trening biegowy dla początkujących.

https://www.facebook.com/events/313662032121376/

O godz. 14.00 przeniesiemy się do Pałacu Kultury i Nauki. W Barze Studio znany triatlonista, Adam Sułowski, autor wegańskiego bloga sportowego StrąkMan.com, opowie o sporcie, treningu, odżywianiu, barierach, stylu życia i przygotowaniach do najtrudniejszego triatlonu na świecie.

https://www.facebook.com/events/557857554326941/?ref=5

Ostatni dzień Tygodnia Wegetarianizmu będzie poświęcony na relaks. W Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego odbędzie się Piknik Rodzinny oraz Wielki Wege-Targ w godzinach 10.00-18.00. Imprezie towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji. Dorota Sumińska przeczyta dzieciom książeczkę „Dlatego nie jemy zwierząt” Ruby Roth, a nasi wolontariusze poprowadzą niezwykłe warsztaty: rysowania, malowania buziek, robotyki oraz skręcania zwierzątek z baloników. Po warsztatach dla najmłodszych przyjdzie czas na coś dla trochę starszych – Cooking Clash, czyli zawody w wegańskim gotowaniu. Pięć drużyn składających się z pasjonatów kuchni roślinnej przygotuje dla gości darmowy wegański poczęstunek.

Od 10.00 na Wielkim Wege-Targu, na dziedzińcu Fortu, będzie można zakupić wegańskie smakołyki, m.in. wegańskie żółte sery i kiełbasy, roślinne ciepłe dania i lody, słodkie wypieki, ekologiczne owoce i warzywa, wegańskie kosmetyki, książki kucharskie oraz książki o zdrowej diecie, sporcie i etyce, rękodzieło i ekologiczne zabawki, a także zrobić sobie wegański tatuaż z henny!

https://www.facebook.com/events/697747006949653/?ref=5

Szczegółowy plan wydarzeń w całej Polsce na stronie: www.tydzienwege.pl

Kontakt dla mediów: Urszula Rzeszutek, 790102279, ula@viva.org.pl.