Temat: Pierwsza polska edycja VeggieWorld - największych i najstarszych w Europie targów promujących roślinny styl życia.

Targi VeggieWorld nareszcie w Warszawie!
12-13 maja 2018, Warszawa, ul. Mińska 65


12-13 maja w Warszawie przy ul. Mińskiej 65 odbędzie się pierwsza polska edycja VeggieWorld - największych i najstarszych w Europie targów promujących roślinny styl życia. VeggieWorld to przestrzeń inspiracji i edukacji, pełna wystawców, wykładów, warsztatów oraz spotkań z ciekawymi ludźmi, związanymi z wegańskim stylem życia.

Międzynarodowe targi VeggieWorld organizują ProVeg oraz Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

Idea

VeggieWorld to najważniejsze wegańskie wydarzenie, organizowane już w 14 europejskich miastach, takich jak Paryż, Barcelona, Bruksela, Zurych, Londyn, Monachium czy Berlin. Od pierwszych edycji targi są tłumnie oblegane. Średnia liczba odwiedzających to około 8000 osób. Teraz VeggieWorld mają szansę stać się najmodniejszym i największym wydarzeniem również w Warszawie!

Celem VeggieWorld jest promocja roślinnego stylu życia: pysznego jedzenia, nowoczesnej mody i kosmetyków, dlatego nasze wydarzenie kierujemy nie tylko do wegan czy wegetarian. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą lepiej poznać wegańskie produkty, odkryć nowe marki, porozmawiać z ekspertami i wystawcami oraz spróbować pysznej kuchni roślinnej, którą oferujemy podczas każdej edycji targów – mówi Patricia Homa, dyrektor polskiej filii ProVeg, organizatora VeggieWorld.


W Polsce stale wzrasta zainteresowanie zdrowym odżywianiem oraz rośnie liczba wegetarian i wegan. Już w roku 2013, według Badań Instytutu Opinii Publicznej Homo Homini przeprowadzonych na zlecenie Light Box, w Polsce żyło ponad milion wegetarian i wegan, zaś Warszawę (po Berlinie i Los Angeles) uznano za trzecie najprzyjaźniejsze weganom miasto.

Wydarzenie odbędzie się w ramach XII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege organizowanego przez Vivę.  Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja obejmie szereg wydarzeń na terenie Warszawy oraz 17 innych miast. Główny cel spotkań to promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva!

Program

Organizatorzy zapraszają odwiedzających do niebanalnej przestrzeni na warszawskiej Pradze, gdzie powstanie część wystawowa z topowymi markami wegańskiej żywności, odzieży, kosmetyków i usług.


Już dziś widzimy duże zainteresowanie targami. Cieszy nas, że zgłaszają się do nas nie tylko firmy krajowe, ale też nowe zagraniczne, które pragną przedstawić swoją ofertę polskim konsumentom – mówi Joanna Lotkowska, koordynator VeggieWorld w Warszawie.


Powierzchnię wystawową uzupełnią multimedialna strefa pokazowa i część wykładowa poświęcona zdrowemu odżywianiu, kosmetykom, modzie, która będzie doskonałym miejscem do dyskusji o roślinnym stylu życia.

W wydarzeniu wezmą udział znani blogerzy i influencerzy, a jego gwiazdą będzie dr Melanie Joy, absolwentka Harvardu, psycholog i aktywistka, którą pokochały media na całym świecie. Jej książkę Dlaczego kochamy psy, jemy świnie i zakładamy krowy uznała za przełomową sama Ellen deGeneres, a nawiązujący do niej TED talk  jest już kultowy w social media: https://youtu.be/o0VrZPBskpgWstęp na imprezę jest płatny. Cena biletu w przedsprzedaży (do końca marca) to jedyne 5 zł, a w dniu wydarzenia – 10 zł.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na temat 1. edycji VeggieWorld Warszawa na profilu wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/285524708642769/

Organizatorzy:

ProVeg to międzynarodowa organizacja działająca na rzecz budowania świadomości żywieniowej, która zabiega o ograniczenie spożycia produktów odzwierzęcych o 50% do 2040 roku. W kwietniu zeszłego roku ProVeg rozpoczął działalność w pięciu różnych krajach – Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce, Holandii i Niemczech. Jest to światowy ruch, który chce otworzyć ludzi na roślinny styl życia, wzmacniając w nich świadomość pięciu dobrych powodów (5 PRO), dla których warto zmienić nawyki żywieniowe. Są to: zwierzęta, zdrowie, środowisko, sprawiedliwość i smak.


Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! od 15 walczy o poprawę losu zwierząt w Polsce. Prowadzi kampanie informacyjne oraz interweniuje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, a od 2012 roku opiekuje się Schroniskiem w Korabiewicach, w którym mieszkają uratowane  psy, koty, świnie, konie, kozy, krowy i lisy.


Dodatkowe informacje:

Magdalena Góra, tel 661054866, e-mail: magda.j@tydzienwege.pl

Anna Krzyżanowska, tel: 501 308 880, e-mail: anna.krzyzanowska@big-picture.pl