Temat: Paka Dla Bezdomniaka - kolejna odsłona!

Ruszyła  druga edycja akcji „Paka dla bezdomniaka”. Przypominamy, że w ramach akcji można  przekazać paczkę żywnościową o wartości 5zł, do schroniska dla zwierząt w Korabiewicach (www.pakadlabezdomniaka.pl), a partnerzy akcji podwajają każdą pakę.

Pierwszymi ambasadorami drugiej edycji zostali: Pola Pospieszalska, Michał Piróg i Zbigniew Łuczyński – osoby znane i wspierające wszelkie akcje pro zwierzęce.

Od dziś do grona ambasadorów dołącza ktoś niezwykły. Nasza najmłodsza wolontariuszka, niespełna 5 letnia dziewczynka. Sara przyjeżdża do schroniska z mamą, również wolontariuszką i dostaje „specjalne zadania” w ramach, których pomaga w wielu pracach i socjalizacji psów.

Na zdjęciu wystąpiła ze swoją imienniczką, starszą sunią, którą darzy specjalnym uczuciem i którą razem z mamą objęły również adopcją wirtualną. Tego, co Sara  robi w schronisku, można dowiedzieć się z jej fb : PSYjaciele WoloSary (  https://www.facebook.com/wolosara?fref=ts )

Zjawisko wolontariatu rodzinnego coraz częściej zachodzi w placówkach tego typu i pozwala na rodzinne spędzenie czasu i rozwijanie wspólnej pasji. Uczy empatii, podejmowania słusznych decyzji i jest absolutnym przeciwieństwem dzisiejszej „plagi” komputerowej, gdzie wszystko odbywa się tylko wirtualnie.

Sara nie spędza weekendów w centrach handlowych i wie , ze prawdziwy świat to ten w którym ma miejsce i dobro i zło, a żeby zmieniać cokolwiek, trzeba zacząć od siebie.

- „Chcemy, żeby akcja „paka dla bezdomniaka” była nie tylko realną formą pomocy dla naszego schroniska ale , żeby była solidną akcją edukacyjną. Akcją, która pokazuje jak ważna jest postawa każdego z nas, niezależnie od wieku, zajmowanego stanowiska i statusu społecznego. Każdy może wnieść do niej coś bardzo ważnego, co dla zwierząt stanowi nieoceniona pomoc” – mówi koordynatorka akcji – Monika Bukowska

Patronat  honorowy nad akcją sprawuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent miasta st. Warszawy i Business Club Center. Za kreację i produkcję filmu promującego akcję (http://www.youtube.com/watch?v=hkyaNKL1zEA) oraz przygotowanie jej strony internetowej odpowiedzialna jest agencja AtomClick oraz sklep Keko.pl

 

Dodatkowe informacje:

Monika Bukowska – koordynator akcji : 514 192 279, m.bukowska@viva.org.pl