Temat: Orkan Ksawery pozbawił dachu nad głową uratowane od śmierci zwierzęta!

Huragan pozbawił dachu nad głową uratowane od śmierci zwierzęta!

W dniu 6.12.2013 orkan Ksawery zniszczył stajnię Fundacji Viva! znajdującą się pod Toruniem. Przebywające w niej na co dzień uratowane przed śmiercią: 29 konie, dwie kozy, osioł i 3 psy, zostały dosłownie pozbawione dachu nad głową! Wiatr zerwał dach i rozrzucił go po okolicznych polach. Straż pożarna zabezpiecza konstrukcję przed kolejnym nadchodzącym porywistym wiatrem.


Zwierzęta i opiekująca się nimi Fundacja Viva! znalazła się w dramatycznej sytuacji! Wichura zniszczyła podstawową fundacyjną stajnię i mniejsze zabudowania pod Toruniem. Zniszczenia są ogromne - ze stajni został zerwany cały dach wraz z jego konstrukcją, inne zabudowania mają również uszkodzone dachy.  Zwierzęta stoją pod gołym niebem w trwającym wokół ataku zimy! Organizujemy tymczasowe miejsca dla naszych zwierząt. Transport, pensjonaty i naprawa budynków pochłoną ogromne środki, a w tym miesiącu mieliśmy uratować od rzeźni kolejne 2 konie...

Zdjęcia dokumentujące zniszczenia i relację na bieżąco można zobaczyć w wydarzeniu na Facebooku: www.facebook.com/events/456507697786589/

Zdjęcia są również do ściągnięcia stąd: http://www.viva.s1.group5.pl/pliki/zniszczonstajnia_fot_ratujkonie_pl.rar

Bardzo prosimy o wsparcie, będziemy informować na stronach i FB na bieżąco jak się rozwija sytuacja – na razie szukamy miejsc w okolicznych wsiach na umieszczenie w bezpiecznym miejscu naszych zwierząt…

Dane przelewu dla osób chcących pomóc nam w odbudowie schronienia dla zwierząt:
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
03-772 Warszawa, Kawęczyńska 16/42a
Bank BGŻ 73 2030 0045 1110 0000 0255 8330

Dla wpłat z zagranicy:
IBAN – PL 23203000451110000002558260
SWIFT CODE – GOPZPLPW

Paypal ID: info@ratujkonie.pl

 

Więcej informacji:

kontakt w Toruniu: info@ratujkonie.pl, 797.649.508 i 513.137.201

kontakt w Warszawie: Cezary Wyszyński 502 279 920, Anna Zielińska 512 259 649


*****************************

O kampanii Ratuj Konie

Od początku naszej działalności:

Uratowaliśmy od rzeźni ponad 100 koni

Zorganizowaliśmy ogólnopolską społeczną kampanię „Nie w moim imieniu”, przedstawiająca prawdziwe oblicze okrutnego transportu koni na rzeź z naszego kraju na południe Europy, która jako pierwsza wywołała szeroko zakrojoną dyskusję na temat barbarzyństwa transportów długodystansowych zwierząt na rzeź.

Zainicjowaliśmy regularną akcję informacyjną w formie ulotek oraz informacji na internecie dotyczącą problematyki transportów koni na rzeź do Włoch.

Jako pierwsi zainicjowaliśmy również propozycję wypisania konia z listy zwierząt rzeźnych w Polsce na wzór stanów Kalifornia oraz Illinois gdzie konsumpcja oraz sprzedaż mięsa koni są prawnie zakazane i gdzie organizacje pozarządowe z silnym społecznym poparciem pragną całkowitego zakazu zabijania koni dla konsumpcji oraz innych celów w całych Stanach Zjednoczonych. Pragniemy aby podobne prawo istniało także w Polsce.

Propagujemy na szeroką skalę poszanowanie praw koni, jako praw zwierząt, proponując alternatywę dla sprzedaży koni na rzeź, przejmując je lub odkupując od właścicieli ofiarowując końska emeryturę, interweniując w sytuacjach kryzysowych czy pomagając wymiarowi sprawiedliwości wymierzyć karę końskim oprawcom.