Temat: Odbyła się najliczniejsza w Polsce demonstracja przeciwko futrom naturalnym [zdjęcia]

24 listopada miał miejsce marsz zorganizowany przez Koalicję na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych w Polsce, Fundację Viva! i Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Bezprecedensowa ilość – ponad 300 osób przeszła z placu Defilad na plac Zamkowy zatrzymując się po drodze przy sklepach z futrami.

Uczestnicy marszu trzymali transparenty z hasłami „odsyłamy futro do historii”, „kupując futra płacisz za cierpienie zwierząt”, „Panie Premierze – czas na zakaz”.

Marsz jest powiązany z niedawną publikacją materiałów nagranych na polskich fermach. To pierwsze śledztwo przeprowadzone na fermach zwierząt futerkowych w Polsce. Jego wyniki okazały się szokujące: na 52 fermach objętych śledztwem stwierdzono liczne problemy z dobrostanem zwierząt, jak również warunkami sanitarnymi. Zaburzenia behawioralne, nieleczone rany na ciele, choroby oczu, akty agresji, samookaleczania i kanibalizmu, stosy nieczystości i rozsypujące się klatki – to codzienność na fermach zwierząt futerkowych w Polsce.

Celem działań organizacji zrzeszonych w Koalicji jest wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Postulat wprowadzenia zakazu zalazł się w obywatelskim projekcie ustawy o ochronie zwierząt pod którym zebrano w 2011r ponad 220.000 podpisów.


Zdjęcia:

fot_M_Jastrzębskifot_M_Jastrzębskifot_M_Jastrzębski

fot_M_Jastrzębskifot_M_Jastrzębskifot_M_Jastrzębski

Więcej informacji:

Agata Wilkowska agataw@otwarteklatki.pl 535169495

Cezary Wyszyński cezary@viva.org.pl 502279920

www.antyfutro.pl

www.otwarteklatki.pl