Temat: Najsilniejszy weganin świata dzisiaj w Warszawie! Tydzień Wegetarianizmu - informacja prasowa

Najsilniejszy weganin świata dzisiaj w Warszawie!

Fundacja Viva gości dziś w ramach obchodów Tygodnia Wegetarianizmu najsilniejszego weganina świata – Patrika Baboumiana.

Zapraszamy na happening „Wegetarianizm wzmacnia organizm” z udziałem Patrika dzisiaj na placyku przed metrem Centrum o godzinie 13.00.

Patrik jest wieloletnim wegetarianinem, dzisiaj już weganinem. W 2011 roku wygrał niemieckie zawody Strongman, rok później został Mistrzem Europy w trójboju siłowym!

W międzyczasie pobił także rekord Guinessa oraz ustanowił trzy rekordy świata (dwa jako strongman i jeden w trójboju siłowym).

Wszystkiego tego dokonał na diecie bezmięsnej. Swoje ostatnie rekordy ustanowił już jako weganin, wyrzucając z menu wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Jak sam mówi, białko zwierzęce jest sportowcom absolutnie zbędne i przereklamowane!

Diety wegetariańskie, w tym dieta wegańska, zyskują coraz większą przychylność dietetyków na całym świecie. Powszechne przekonanie o niedoborowych właściwościach diety roślinnej nie znalazło żadnego potwierdzenia w badaniach.

Zdaniem największej organizacji żywieniowej na świecie, Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego:

Odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie, w tym diety ściśle wegetariańskie, czyli wegańskie, zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe i mogą zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Dobrze zaplanowane diety wegetariańskie odpowiednie dla osób na wszystkich etapach życia, włącznie z okresem ciąży i laktacji, niemowlęctwa, dzieciństwa, dojrzewania, oraz dla sportowców.

Również Polski Instytut Żywności i Żywienia dopuszcza stosowanie diet wegetariańskich u dzieci:

Prawidłowo zbilansowane diety wegetariańskie zapewniają korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu wielu chorób (tj. otyłość, cukrzyca, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, niektóre nowotwory, stany zwyrodnieniowe, dnę moczanową) szczególnie u osób dorosłych. Dieta wegetariańska wiąże się z niższym spożyciem cholesterolu, tłuszczów nasyconych, większym spożyciem owoców, warzyw, strączkowych, orzechów i błonnika pokarmowego z produktów zbożowych


Stanowisko IŻiŻ poparło również Polskie Ministerstwo Zdrowia:

Prawidłowo zbilansowane diety wegetariańskie spotkały się z pozytywną oceną lub informacją o braku przeciwwskazań do ich stosowania.

Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta wegetariańska opiera się głównie na pięciu grupach pokarmowych: pełnych ziarnach zbóż, owocach, warzywach, roślinach strączkowych i orzechach.

Fundacja Viva wszystkim zainteresowanym dietą bezmięsną proponuje udział w kampaniiZostań wege na 30 dni!Akcja zgromadziła już ponad 15 tys. użytkowników!

Naszą kampanię wsparło także grono polskich wege celebrytówsiostry Przybysz, Michał Piróg, Agata Buzek, Maja Ostaszewska i nie tylko.

Video z udziałem Patrika Baboumiana

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eo_cEuw5hKM

Spot promocyjny kampaniiZostań wege na 30 dni!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RZ6Dm6mnREw

Strona kampanii:

http://www.zostanwege.pl/

Kontakt

Emil Stanisławski

emil@viva.org.pl

790 10 22 87