Temat: Mikołajkowa „Paka dla Bezdomniaka”, 4 tony karmy trafiły do Schroniska w Korabiewicach

Mikołajkowa „Paka dla Bezdomniaka”
4 tony karmy trafiły do Schroniska w Korabiewicach

Ponad 4 tony karmy trafiły do Schroniska w Korabiewicach w ramach akcji „Paka dla Bezdomniaka” w dniu 4 grudnia, dzięki datkom w wysokości 5 złotych.

Na początku grudnia zakończyła się kolejna edycja akcji „Paka dla Bezdomniaka”. W trakcie zakupów w internetowym sklepie zoologicznym Keko.pl można było przekazać dowolną liczbę „pak” o wartości 5 złotych. Każda z nich została podwojona przez zaangażowanych w akcję producentów karm. Co miesiąc  taka „paka” trafia do schroniska w Korabiewicach, zamieniając się w realną pomoc dla bezdomnych psów i kotów.

Zwieńczeniem kolejnej edycji akcji było dostarczenie na teren Schroniska w Korabiewicach 6 palet produktów o łącznej wadze ponad 4 ton. Przedstawiciele współorganizatora akcji, sklepu „Keko”pl, osobiście dopilnowali, aby wraz z wolontariuszami pomóc przy rozładunku.

 – Dzięki akcji wszystkie zwierzęta ze schroniska otrzymały karmę oraz niezbędne wyposażenie, aby przetrwać nadchodzący i najtrudniejszy dla nich okres zimowy. Po raz kolejny zostało potwierdzone, że nawet małymi gestami możemy przynieść dużo pomocy i dać wielką radość bezdomnym zwierzętom – mówi Andrzej Pawłowski, KEKO.PL

 – Akcja oprócz wsparcia zwierząt ze Schroniska w Korabiewicach ma za zadanie również zwrócić uwagę na wszechobecny w naszym kraju problem bezdomności zwierząt – mówi Monika Bukowska z Fundacji Viva! – Poprzez kampanię chcemy pokazać, że ludzie mogą i powinni łączyć siły w słusznej sprawie, bo wtedy wiele poważnych problemów znajduje rozwiązanie. W świecie tak bardzo zdominowanym przez człowieka zwierzęta nie poradzą sobie same – dodaje.

 Akcję, która trwa nadal, wspierają znane osoby: Maja Ostaszewska, Piotr Adamczyk, Agata Buzek, Andrzej Chyra, Magda Cielecka, Majka Jeżowska, Edyta Olszówka, Jacek Poniedziałek, Krzysztof Skiba i Rafał Zbieć. Patronatu honorowego użyczyli kampanii:
Prezydent miasta st. Warszawy i Business Center Club. Organizatorami są: Fundacja Viva!, Atom Click i Keko.pl

 Zdjęcia (fot. R.Wyszyński):  http://www.viva.s1.group5.pl/materialy/wybrane_paka_fot_r_wyszynski.rar

Więcej informacji i możliwość przekazania paki na: www.pakadlabezdomniaka.pl.

 

 Kontakt dla mediów:

 Monika Bukowska

Tel. 514-192-279

e-mail: m.bukowska@viva.org.pl