Temat: Leszek Stanek staje w obronie karpi

Nie mówię, że nie

Leszek Stanek staje w obronie karpi

Z okazji Dnia Ryby w mediach społecznościowych pojawił się film z Leszkiem Stankiem, który w ciepłej, świątecznej scenerii wciela się w rolę… karpia!

Duszno tu, ciasno, strasznie. Czasem w ogóle nie ma czym oddychać. Nie przeżyję tego, wiem, nie ma mowy. Czekamy. Każdego z nas po kolei wynoszą w plastikowym worku rozbrzmiewa głos Stanka.

Aktor wsparł działania koalicji Głos dla Karpi, która walczy o wycofanie żywych ryb z marketów.

Święta Bożego Narodzenia powinny być czasem współczucia i dobra dla wszystkich istot komentuje swój udział w projekcie Stanek.  Na świecie dzieje się wiele tragedii, ale dzisiaj chcę zwrócić uwagę na los karpi. Nie da się od razu rozwiązać wszystkich problemów świata, ale metodą małych kroków od czegoś trzeba zacząć – dodaje Stanek.

Koalicja Głos dla Karpi została założona w 2018 roku przez Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, Fundację Alberta Schweitzera oraz Compassion Polska.

Zdecydowaliśmy się połączyć siły trzech organizacji, aby działać skuteczniej i szybciej doprowadzić do likwidacji okrutnego procederu kupowania żywych karpi – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva!

       

Karpie w pojemnikach bez wody lub w brudnej wodzie z zawartością krwi, martwe zwierzęta w zbiornikach, nieprawidłowe zachowanie personelu sklepu, który podnosi ryby za skrzela, lub klientów, którzy noszą żywe ryby w plastikowych torbach bez wody to częsty widok podczas świątecznych zakupów – podkreśla Karolina Skowron, Corporate Relations Director z Fundacji Alberta Schweitzera.

Koalicja ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy! Decyzję o wycofaniu żywych ryb z części marketów podjęły w grudniu dwie sieci – Selgros i Auchan.Link do filmu:

https://youtu.be/SAogZk3Pi6s

Kontakt: cezary@viva.org.pl 502-279-920