Temat: Kulinarnie i muzycznie we Wrocławiu - Vegan Machine 3

Kulinarnie i muzycznie we Wrocławiu - Vegan Machine 3

11 czerwca na Świebodzkim Targu Kultury we Wrocławiu odbędzie się kolejna już edycja festiwalu kulinarno-muzycznego Vegan Machine.

Na odwiedzających czekają pokazy gotowania mistrzów kuchni, degustacje ekologicznych i wegańskich produktów oraz promocje organicznych kosmetyków. Na scenie wystąpią zespoły z muzyką alternatywną oraz gwiazda wieczoru – Micromusic. Chętni będą mogli poćwiczyć wspólnie jogę lub wysłuchać wykładów o zdrowym trybie życia.

- Kuchnia roślinna to trend, który dotarł także do nas. Dzięki takiej diecie możemy dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem – tłumaczy Katarzyna Gubała z magazynu „Slowly Veggie”. - Podczas pokazów gotowania zadbamy o podniebienia naszych gości i obiecujemy, że nikt nie wyjdzie z nich głodny.

Dworzec Świebodzki to fantastyczne miejsce, które świetnie wkomponowało się w kulturalną mapę Wrocławia. Tym razem będą na nim gościć ludzie ze świata muzyki i kulinariów. Ważnym aspektem imprezy jest także targowisko ekologiczne z dobrej jakości produktami oraz wegańską żywnością, które rokrocznie przyciąga tysiące zainteresowanych osób. Swoją obecność zapowiedziało kilkudziesięciu wystawców z całej Polski.

Organizatorzy podczas trwania festiwalu planują także aukcję przedmiotów na rzecz schroniska dla zwierząt.

- To dla nas bardzo ważne, aby ludzie pomogli naszym podopiecznym, a przy okazji dowiedzieli się więcej o nas, naszych wolontariuszach i naszej działalność na rzecz zwierząt – wyjaśnia Teresa Podgórska z wrocławskiej grupy Fundacji Viva.

To pierwsza tego typu impreza otwarta promująca zdrową żywność, empatię do zwierząt, aktywny styl życia oraz muzykę alternatywną.

- Pierwsza i druga edycja imprezy we Wrocławiu odniosła ogromny sukces – przypomina Rafał Nawrocki, dyrektor projektu Vegan Machine. – W tym roku chcemy wystartować z rozmachem. Dlatego gwiazdą wieczoru jest Micromusic z fantastyczną Natalią Grosiak. Chcemy, by w przestrzeni miejskiej Wrocławia znalazła się impreza, która łączy dobrą i zdrową kuchnię z muzyką. To dla nas bardzo ważny i właściwie nierozerwalny aspekt świetnej zabawy.

Vegan Machine 3 to kolejna z odsłon Henschke Festival, tym razem przy współpracy z Fundacją Międzynarodowym Ruchem Na Rzecz Zwierząt Viva, magazynem kulinarnym „Slowly Veggie” i PKP.

Więcej na stronie wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/1593856447608516/

 

Kontakt dla mediów: Rafał Nawrocki

e-mail: veganmachine@wp.pl

Gorąco polecamy relację z poprzednich edycji Vegan Machine:

https://www.youtube.com/watch?v=G1FrcRAeTu0&list=PLx9q9HSH6aeDJlA2DPCJav3WyH8QarQHW&index=12

https://www.youtube.com/watch?v=qxzAw6RJA-c

Sponsorzy:
ORGANIQUE Sp.z o.o. Sp.k,  BGC, NEODYNAMIC