Temat: Kielce odsyłają futro do historii - happening 23 lutego.

Kielce, 21 luty 2013

KIELCE ODSYŁAJĄ FUTRO DO HISTORII!

Człowiek może żyć bez futra, zwierzęta NIE!

Odsyłamy futro do historii! Dołącz do nas i pomóż zlikwidować ten bezduszny, anachroniczny, niepotrzebny proceder, jakim jest hodowla zwierząt na futra!

23 Lutego o godz. 12.00 spotkamy się w centrum Kielc na Placu Artystów, żeby domagać się zakazu hodowli zwierząt na futra w Polsce! Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej kampanii antyfutrzarskiej zapoczątkowanej przez Koalicję na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych w Polsce (www.antyfutro.pl) oraz Stowarzyszenie Otwarte Klatki,(www.otwarteklatki.pl), które zgromadziło zdjęcia i materiały filmowe z 52 polskich ferm pokazując tragiczne warunki, w jakich przetrzymywane zwierzęta oraz ogrom ich cierpienia.

Link do filmu dokumentalnego Otwartych Klatek "Cena futra: rzeczywistość polskich ferm futrzarskich": http://www.youtube.com/watch?v=W1HE4CSGy8Q

Maskotką akcji będzie Lisek Rajmund, z którym przechodnie robią zdjęcia manifestując poparcie dla kampanii Antyfutro (jak w załączniku).

Niestety Polska staje się moralnym śmietnikiem Europy. Podczas gdy inne kraje decydują, że taka produkcja jest niemoralna i nie przystaje do standardów etycznych XXI wieku, Polscy biznesmeni udają że nie zauważają problemu. Najwyższy czas, by Polska powiedziała "NIE" dla przemysłu futrzarskiego tak jak jak to zrobiły inne kraje m. in. Wielka Brytania, Austria, Chorwacja czy Holandia.

Walka o zakaz hodowli zwierząt na futra w Polsce nabiera rozpędu. 24 listopada 2012 w Warszawie miał miejsce największy w historii marsz antyfutrzarski, w którym wzięło udział kilkaset osób. Podobne demonstracje i happeningi odbywają się regularnie w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i innych większych miastach i są sukcesywnie powtarzane.

Ogólnopolska akcja antyfutrzarska będzie trwać tak długo, dopóki nie doprowadzimy do zakazu hodowli zwierząt na futra.

Prosimy o pomoc w promowaniu tego wydarzenia i całej kampanii.

HAPPENING: 23 luty 2013, godz. 12:00, Plac Artystów, Kielce

Kontakt:

Dariusz Olszewski,

Fundacja Viva! Kielce

Tel. 509 535 377, Email: kielce@viva.org.pl

Ważne linki:

Link do wydarzenia: http://www.facebook.com/events/494161617302175/

Główna storna Ogólnopolskiej kampanii antyfutrzarskiej

http://www.antyfutro.pl/ | http://www.facebook.com/antyfutro

Link do filmu "Cena futra: rzeczywistość polskich ferm futrzarskich"

http://www.youtube.com/watch?v=W1HE4CSGy8Q

Link do raportu: http://issuu.com/otwarteklatki/docs/cena_futra_raport