Temat: II Edycja Wegańskiej Kuchni Społecznej w Kielcach


26 Lipca w Gastro Bar Renament przy ulicy Leonarda 12 o godz 15:00 odbędzie się II Edycja Wegańskiej Kuchni Społecznej.

Kuchnia społeczna polega na promowaniu weganizmu (diety 100% roślinnej) poprzez możliwość degustacji różnych wegańskich dań, ciast, przekąsek, itp. i jest organizowana w wielu miastach w Polsce. Głównie ma na celu promować weganizm jako etyczny sposób odżywiania - sposobu życia polegającego na minimalizowaniu cierpienia zwierząt.

Zasady wzięcia udziału są proste: wystarczy przynieść ze sobą jedno dowolne danie, żeby móc do woli smakować wszystkich innych. Posiłek może przygotować każdy, lecz nie jest to konieczne. Ci, którzy nie potrafią gotować, także mogą przyjść - muszą jednak kupić bilet za 10 zł które przeznaczane jest na pokrycie kosztów.

Potrawy muszą być bez mięsa, ryb i produktów odzwierzęcych, jak jajka, mleko, margaryna, miód, żelatyna czy lecytyna. Tak więc muszą być to dania 100% pochodzenia roślinnego.

Zapowiada się wielka uczta. Jest już kilkadziesiąt rejestracji i deklaracji przygotowania różnych dań np. gulaszu z ziemniaczkami na ostro z kostką sojową, fasolki po Vretoński, hariara, burgerów botwinkowych, ciasta marchewkowego, tatary z pszenicy, naleśników i wiele innych niespodzianek. W załączniku przesyłamy zdjęcia z I edycji.


Organizator:
Fundacja Viva! Kielce

Strona Fanpage'u Wegańskiej Kuchni Społecznej Kielce:

https://www.facebook.com/KuchniaSpolecznaKielce

Miejsce wydarzenia:
Renament - Gastrobar, Leonarda 11, 25-311 Kielce

Więcej informacji o akcji.
Fundacja Viva! Kielce
Dariusz Olszewski, T509 535 377, Email: kielce@viva.org.pl