Temat: Happening „Jutro będzie futro” 28.11 - w Warszawie oraz 9 innych miastach.

Co ukrywa przed nami przemysł futrzarski?

 

28 listopada o godzinie 12.00 w Warszawie na placu Zamkowym odbędzie się happening „Jutro będzie futro”. Aktywiści Fundacji Viva! przygotowali pokaz mody, jakiego jeszcze nie było, podczas którego chcą ukazać prawdę o przemyśle futrzarskim. W akcji weźmie udział kilkadziesiąt osób.

 

Pokaz mody zacznie się niewinnie. Piękne modelki w długich futrach będą się przechadzały po wybiegu, projektant będzie przygotowywał je do wyjścia na scenę, a prezenter zapowiadał kolejne stroje. Z czasem z futer zacznie jednak wypływać krew, a biały, nieskazitelny wybieg się zaczerwieni. Po pokazie osoby w białych kombinezonach i maskach zdejmą zabrudzony materiał, pod którym ukażą się sztuczne zwłoki lisów i norek to, co przemysł futrzarski stara się ukryć i czego nie widzą klientki sklepów z odzieżą futrzaną.


Podczas happeningu aktywiści będą też trzymali banery i plansze ze zdjęciami z polskich ferm futrzarskich i rozdawali ulotki informacyjne. Zdjęcia pochodzą ze śledztwa Vivy!, które przeprowadziła na kilkudziesięciu polskich fermach w 2015 roku.

 

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! od lat walczy z przemysłem futrzarskim. Udało nam się niedawno zamknąć jedną nielegalną fermę i uratować 7 lisów. Regularnie wychodzimy z tym tematem do mediów, na ulice i do szkół. Właśnie kończymy prace nad pierwszym polskim pełnometrażowym filmem o przemyśle futrzarskim pt. "Jutro będzie futro": www.facebook.com/vivajutrobedziefutro

Wydarzeniem tym pragniemy wyrazić swoje poparcie dla wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Okrutnego biznesu broni jednak wpływowe lobby, które blokuje prace nad obywatelskimi inicjatywami. Nie zamierzamy się  poddać.

 

Zapraszamy na demonstrację, a w razie jakichkolwiek pytań na temat happeningu, naszych działań lub samego przemysłu, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Podobne happeningi odbędą się w 9 miastach w całej Polsce: https://www.facebook.com/events/735198123251499/

Martyna Kozłowska 790102289 martyna@viva.org.pl