Temat: Gala na rzecz Schroniska w Korabiewicach z udziałem celebrytów [30.10]

Informacja prasowa, 29.10.2013r.


Gala na rzecz Schroniska w Korabiewicach z udziałem celebrytów

Fundacja Viva! już po raz drugi organizuje wielką galę i aukcję Vivaty na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska w Korabiewicach. Wydarzenie, które poprowadzą m.in. Maja Ostaszewska i Michał Piróg, odbędzie się 30 października o godz. 17:00 w Nowym Teatrze w Warszawie. Fanty na aukcję podarowali m.in. Marcin Gortat, Magdalena Cielecka, Edyta Olszówka, Piotr Adamczyk, Agata Buzek, Kamila Szczawińska i Paulina Krupińska.

Vivaty odbędą się przy wsparciu i obecności znanych osób ze świata mediów, biznesu i showbusinessu. Swoją obecność potwierdzili: Edyta Olszówka, Magdalena Cielecka, Olga Frycz, Agata Buzek, wiceprezydent Warszawy Jarosław Dąbrowski i Majka Jeżowska.

Właśnie takie osoby, które są szczególnie zaangażowane w poprawę losu mieszkańców schroniska w Korabiewicach, zostaną przez Fundację Viva! wyróżnione statuetkami Vivaty Korabiewic. W tym roku wśród wyróżnionych znaleźli się ambasadorzy akcji „Paka dla Bezdomniaka”: aktorka Agata Buzek, aktor Kabaretu Moralnego Niepokoju Rafał Zbieć oraz autorzy programu TVN Uwaga!. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas uroczystej gali, które poprowadzą aktorka Maja Ostaszewska i prezes Fundacji Viva! Cezary Wyszyński.

Wręczenie wyróżnień to nie jedyny element gali – mówi Cezary Wyszyński. – Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas gali opowiemy, co wydarzyło się od ubiegłego roku w naszym schronisku w Korabiewicach. A wydarzyło się naprawdę dużo. Za nami kilka poważnych remontów, których celem była poprawa warunków życia naszych podopiecznych. Schronisko rozkwita i emanuje zupełnie nową, ciepłą energią. Przed nami kolejne wyzwania i potrzebujemy pomocy w ich realizacji.

Podczas gali odbędzie się także licytacja fantów, przekazanych specjalnie na ten cel przez darczyńców. Będą to m.in. sukienka Agaty Buzek, w której odbierała Nagrodę im. Cybulskiego, dedykowana obróżka z kryształami Svarovskiego i wyprawka dla pupila o wartości 500 zł, ufundowana przez internetowy sklep zoologiczny keko.pl, zestaw dedykowanych mebli z betonu architektonicznego, różowe rękawice bokserskie z kampanii antyrakowej podpisane przez modelkę Kamilę Szczawińską i Miss Polonię 2012 Paulinę Krupińską, piłka z podpisem koszykarza Marcina Gortata statuetki-nagrody od aktorek Mai Ostaszewskiej i Edyty Olszówki. Kolejne fanty to szampan z podpisem Piotra Adamczyka, audiobook i zdjęcie z podpisem Magdaleny Cieleckiej.

Podczas aukcji będzie też możliwość zakupienia limitowanej kolekcji zdjęć ambasadorów akcji „Paka dla Bezdomniaka” w ujęciach ze zwierzętami z Korabiewic.

Licytację poprowadzi choreograf i tancerz Michał Piróg. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na utrzymanie schroniska w Korabiewicach. Fundacja Viva!, która od lutego 2012 r. jest właścicielem schroniska, szacuje, że miesięczne koszty utrzymania mieszkających w nim zwierząt wynoszą ok. 50 tys. złotych miesięcznie. Przedmioty, które nie zostaną sprzedane podczas gali, będzie można zakupić na portalu aukcyjnym Allegro.

zapraszamy na aukcję wszystkich którzy chcą nas wesprzeć a jednocześnie kupić wyjątkowe przedmioty – podkreśla Cezary Wyszyński.

Gala i aukcja na rzecz schroniska w Korabiewicach obędzie się w środę 30 października 2013 r. o godz. 17.00 w Nowym Teatrze przy ul. Madalińskiego 10/16 w Warszawie.

Sponsorami gali jest Sklep keko.pl, Vegavani i AKVO, patronami honorowymi Prezydent Miasta Warszawy i Business Centre Club.

Dodatkowe informacje:
http://vivaty.pl/przedmioty-na-aukcje/
Monika Bukowska, Fundacja MRNRZ Viva!,
m.bukowska@viva.org.pl, tel. 514 192 279