Temat: Gala Magazynu VEGE juz po raz trzeci! - informacja prasowa

Już w poniedziałek 13 maja, o godz. 17.30, w Księgarni Traffic Club w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala Miesięcznika „Vege”, którego wydawcą jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! Galę poprowadzi znany wegetarianin i miłośnik zwierząt – Michał Piróg.
Po raz trzeci zostaną przyznane Symbole V - znaki nadawane przez Fundację Viva! oraz miesięcznik „Vege” dystrybutorom i producentom produktów oraz usług przyjaznych środowisku i zwierzętom. W programie gali przewidziane jest również wręczenie statuetki Fundacji Viva za promocję wegetarianizmu w 2012 roku.

Gościem specjalnym będzie najsłynniejszy na świecie strongman-weganin Patric Baboumian!

Jednym z najważniejszych celów Fundacji Viva jest promowanie alternatywnego sposobu życia opartego na poszanowaniu zwierząt i środowiska naturalnego. Fundacja stara się docierać do jak najszerszego odbiorcy, pokazując ciekawe aspekty życia wege, pokazując możliwości zamiast ograniczeń. Prezentujemy ciekawe sylwetki wegetarian i wegan, którzy odnoszą sukcesy na arenie sportu, sztuki, polityki czy nauki.

Taką osobą jest Patric Baboumian, sportowiec-weganin, jeden z najsilniejszych ludzi na świecie, który odwiedzi Polskę po raz pierwszy.

Fundacja Viva wydaje magazyn „Vege”, który od 2011 roku przyznaje Znaki V dla produktów i usług przyjaznych roślinożercom. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że znak V został przyjęty bardzo ciepło zarówno przez konsumentów, jak i przez firmy wykorzystujące to oznakowanie. Nasze hasło „Odnajdźmy się na sklepowych półkach” sprawdziło się w 100 proc., gdyż znak ułatwił życie nie tylko osobom niejedzącym mięsa z powodów etycznych, ale również tym, którzy rezygnują z niego z przyczyn zdrowotnych lub... religijnych!

Bycie wege jest modne, przyjazne i „na czasie”.

Dlatego co roku statuetkę magazynu „Vege” otrzymuje inicjatywa, która w szczególny sposób przyczynia się do rozpowszechniania pozytywnego wizerunku wegan i wegetarian. W tym roku nagrodą został wyróżniony Klub VegeRunners który już od lat promuje wegetarianizm wśród sportowców i sport wśród wegetarian!

Gala Odbędzie się 13 maja (poniedziałek), o godz. 17.30, na III p. Księgarni Traffic Club, na ul. Brackiej 25 w Warszawie.

Galę poprowadzi Michał Piróg, znany wegetarianin, miłośnik zwierząt i działacz na ich rzecz.

Serdecznie wszystkich zapraszamy! Wstęp otwarty.

Impreza odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu - więcej informacji www.tydzienwege.pl

Kontakt do koordynatora wydarzenia:

Magdalena Buszko

m.buszko@vege.com.pl

http://www.vege.com.pl


tel. 22 828 43 29

tel. +48 506-357-299