Temat: Fundacja Viva zaprasza na akcję uliczną poświęconą smutnemu losowi karpi.

Po raz kolejny w okresie świątecznym rusza akcja  „Krwawe Święta”  organizowana przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Kampania Vivy  dotyczy niehumanitarnego traktowania i zabijania karpi, które w okresie świątecznym często umierają jeszcze przed zabiciem z powodu chorób, ran, szoku termicznego, stresu czy uduszenia.

Warszawska grupa Fundacji Viva! zaprasza na akcję uliczną poświęconą smutnemu losowi karpi.

19 grudnia w okolicy Hali Mirowskiej oraz 20 grudnia w okolicy Tesco Kabaty w godzinach 9-12 wolontariusze Vivy przebrani za hostessy będą ankietować przechodniów na temat karpi. Aktywiści chcą dowiedzieć się, czy warszawiacy wiedzą m.in. ile procent karpi dopuszczonych do sprzedaży jest chorych oraz czy noszenie karpia w reklamówce jest legalne. W zamian za wypełnienie ankiety przechodnie otrzymają ulotkę tematyczną oraz słodki upominek od warszawskiej restauracji Groole.

Karpie odczuwają ból tak jak inne zwierzęta - psy czy koty. Dowodzą tego badania przeprowadzone przez Katedrę Zoologii Uniwersytetu Wrocławskiego. „Ludzie uważają, że ryby nie cierpią, bo nie krzyczą. Jednak ich układ bólowy jest praktycznie taki sam jak u psów, kotów i ludzi. Żeby zrozumieć, co świąteczna tradycja oznacza dla tych zwierząt, wyobraźmy sobie poranione psy wystawione na sprzedaż” - tłumaczy prof. Andrzej Elżanowski.

Fundacja Viva zachęca do obchodzenia bezkrwawych świąt!

 

Więcej informacji: www.krwaweswieta.pl

Kontakt do organizatorów: warszawa@viva.org.pl 534962386