Temat: Fermy są tuż obok! Akcje uliczne Fundacji Viva!

Fermy są tuż obok! Akcje uliczne Vivy!

24 listopada ruszyły ogólnopolskie akcje Fundacji Viva z okazji Dnia Bez Futra. Wolontariusze fundacji z kilkunastu miast w Polsce wyszli na ulice, aby pokazać przechodniom ile ferm znajduje się w ich województwie oraz aby zbierać podpisy pod petycją za zakazem hodowli zwierząt na futra.

Minął rok od złożenia w Sejmie projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, a my ciągle pytamy rządzących, gdzie ta obiecywana dobra zmiana dla zwierząt? – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva!

Polska jest europejskim zagłębiem ferm futrzarskich. W naszym kraju zabija się na futro co roku prawie 10 milionów zwierząt! – dodaje Wyszyński.

Społeczne śledztwa Vivy wykazały, że podobnie jak na całym świecie polskie fermy futerkowe to piekło dla zwierząt, nad którym nikt nie ma realnej kontroli. Hodowla zwierząt futerkowych jest również szkodliwa dla środowiska: odchody zwierząt zatruwają lokalną glebę i wodę. Poza tym norki, które uciekają z ferm, z czasem wypierają nasze rodzime gatunki zwierząt –  podkreśla Martyna Kozłowska z Vivy!

Od 2011 roku Viva czynnie walczy o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Za wprowadzeniem zakazu są nie tylko obrońcy zwierząt, ale też mieszkańcy miejscowości, w których są fermy. Niestety okrutnego biznesu broni  wpływowe lobby, które blokuje prace nad obywatelskimi inicjatywami.

Akcje uliczne z okazji Dnia Bez Futra odbyły się w ośrodkach lokalnych Vivy w Bełchatowie, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lesznie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu, Rzeszowie, Słupsku, Warszawie, Wolsztynie i Wrocławiu.

www.antyfutro.pl