Temat: Dzień Ryby - happening w obronie karpi 17.12.2016 Warszawa

Jakie metale ciężkie można znaleźć w mięsie ryb? W jakich produktach roślinnych znajdziemy kwasy omega 3?  Jakie środki wsypywane są do stawów w hodowlach rybnych? Na te i inne pytania warszawiacy poznają odpowiedź 17 grudnia w południe, podczas akcji fundacji Viva “Ryba na Patelni”.

O 12.00 przed wejściem na stację Metro Centrum aktywiści ubrani w stroje ryby będą zachęcali przechodniów do rezygnacji z dań rybnych na świątecznych stołach.

Fundacja Viva w ramach prowadzonej kampanii “Krwawe Święta” dokumentuje warunki sprzedaży i uboju karpi. – Badania jednoznacznie wykazały, że ryby cierpią, czują ból, strach. To są żywe istoty, a nie przedmioty, a niestety tak są traktowane w Polsce, zwłaszcza w okresie przedświątecznym – zaznacza Zuzanna Kaliszewska koordynatorka warszawskiej grupy Vivy – Sąd Najwyższy wydał w grudniu orzeczenie podkreślające, że karpie jako kręgowce są w pełni chronione ustawą o ochronie zwierząt, a ich zdolność do odczuwania bólu jest bezapelacyjna – dodaje Kaliszewska.

Fundacja Viva zbiera podpisy pod petycją zakazującą handlu żywymi rybami: http://krwaweswieta.pl/petycja.php

Kontakt: warszawa@viva.org.pl / 661 -054- 866