Temat: Charytatywne warsztaty szycia dla zwierząt!

  CHARYTATYWNE WARSZTATY SZYCIA DLA ZWIERZĄT

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa z zaproszeniem na I Charytatywne Warsztaty Szycia dla Zwierząt w Warszawie oraz z prośbą o rozpowszechnienie informacji o tym wydarzeniu.

Po sukcesach poprzednich warsztatów szycia dla zwierząt w Krakowie (V edycji) oraz częstymi prośbami o wznowienie akcji powracamy z kolejną edycją tym razem w  Warszawie w siedzibie Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva !!! 

Trzy idee warsztatów:

- pomoc bezdomnym i potrzebującym zwierzętom,

- nauka szycia na maszynie oraz praktycznego wykorzystania akcesoriów krawieckich poznania zasad działania maszyny do szycia, overlocka,

- recykling czyli wykorzystanie niepotrzebnych, zalegających w domu rzeczy- stare poszewki, poszwy, pościel, koce, kołdry czy poduszki oraz materiały mogą dostać drugie życie  jako uszyte przez kursantów warsztatów legowiska, poduszki, apaszki dla psów, zabawki dla zwierząt i dzieci czy akcesoria do domu jak np. poduszki w kształcie głowy kota.  Uczestnikami warsztatów mogą być wszyscy chętni z doświadczeniem i bez w szyciu na maszynie. Staramy się zachęcić tych drugich do  nieco zapomnianego już szycia na maszynie oraz rozbudzić wyobraźnie uczestników.  Prosimy by nie kupowali materiałów na warsztaty a przewietrzyli swoje szafy i wykorzystali to co jest im już nie potrzebne. Uszyte rzeczy zostaną przekazane Fundacji VIVA, która spienięży je na bazarkach i aukcjach internetowych by zebrać fundusze na potrzeby podopiecznych zwierząt – w szczególności w Schronisku w Korabiewicach.

Zachęcamy do zapisu na warsztaty lub uczestnictwa  w wydarzeniu jako odwiedzający. Na miejscu będzie można również dokonać zakupu powyższych uszytych rzeczy.

Basia Faron  z wykształcenia jest technologiem odzieży oraz projektantką ubioru - absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku Artystyczne Projektowanie Ubioru. Pracuje dla Medicine, jednej z krakowskich marek odzieżowych właśnie jako technolog odzieży oraz
w swojej Pracowni prowadzi warsztaty projektowania, konstrukcji ubioru oraz praktycznego szycia na maszynie. Tworzy również autorskie projekty. Jej stroje pojawiły się w wielu magazynach modowych m.in. Vogue Italia, Sleek, Miasto Kobiet. Jej wielką pasją jest malarstwo.

Szymon Bałek, krakowski aktywista prozwierzęcy. Organizator pokojowych marszy  po doniesieniach o podrzucaniu trutek i kawałków mięsa nafaszerowanych gwoździami na krakowskie trawniki, by zmusić władze miejskie do działania uświadamiając im, że zagrożenie jest też dla ludzi a w szczególności dla dzieci. Sprawę truciciela zwierząt udało się również przekuć w zmianę nastawienia policji do sprawy zwierząt. Jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego  na kierunku zootechnika ze specjalnością prewencja weterynaryjna oraz na kierunku bioinżynieria rozrodu zwierząt. W Pracowni jest odpowiedzialny za sprawy organizacyjne a w jego słowniku nie ma słów „Nie da się”!

Marta Lenkiewicz z wykształcenia Projektant Ubioru, technolog oraz archeolog, absolwentka UJ oraz Krakowskich Szkół artystycznych. Pracuje w Lpp House jednej z polskich marek odzieżowych jako technolog odzieży. W wolnej chwili szyje swoje autorskie akcesoria. Jej wielkim hobby jest taniec towarzyski.

 

Pracownia .faron to miejsce stworzone przez miłośników  zwierząt Basię Faron i Szymona Bałka. Oprócz ich wielkiej pasji jaką są zwierzęta pragnęli mieć miejsce gdzie będą powstawały autorskie projekty strojów, ubrań czy akcesoriów oraz będą również uczyli ostatnio zapomnianego szycia na maszynie.  Na warsztatach kursanci mogą poznać elementy materiałoznawstwa, zasady projektowania i konstrukcji ubioru oraz to co najbardziej cieszy uszyć coś co sami zaprojektują i potem ubiorą. Basia i Szymon są przeciwnikami masowych produkcji oraz wielkimi zwolennikami recyklingu. Uważają, że każdej rzeczy można dać drugie i kolejne życie. Tak oto narodził się pomysł na prowadzenie warsztatów „Szyjemy dla zwierząt”. W ich pracownie często można spotkać któreś z ich wielu zwierząt. Najczęściej jest to śpiąca na sofie dobermanka India o bardzo łagodnym charakterze. Pracownia .faron nie jest pracownią krawiecką, jest miejscem twórczym i otwartym na nowe trendy, kursy, tematy. W związku z tym do zespołu dołączyła Marta Lenkiewicz .

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań - od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po organizowanie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Prowadzi schronisko w Korabiewicach, w którym opiekuje się ponad 300 zwierzętami oraz realizuje program edukacji dla młodzieży.

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy i przychylenie się do naszej prośby to rozpowszechnienie informacji. W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

·         data :  sobota 26 sierpnia 2017 r. w godz. 12-18

·         miejsce : biuro Vivy ul. Kawęczyńska 16/39 Warszawa

·         organizator: Pracownia .faron (Kraków); VIVA Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt (Warszawa)

·         kontakt do organizatora:

o   Szymon Bałek 731-388-925 @ pracownia.faron@gmail.com;

o   Irena Nowotczyńska 502-254-730 @ wolo@viva.org.pl

·         akcja charytatywna dla zwierząt, recykling, moda, wydarzenie kulturalne,

·         https://www.facebook.com/pracownia.faron/

·         https://www.facebook.com/fundacjaviva/

·         https://www.facebook.com/Schronisko.w.Korabiewicach

·         dwie grupy kursantów: początkujący i zaawansowani w szyciu, 12 osób