Temat: Aresztanci z warszawskiej Białołęki ponownie w Schronisku w Korabiewicach

Informacja prasowa, 01.10 2013

Aresztanci z warszawskiej Białołęki ponownie
w Korabiewicach

Aresztanci z Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka już po raz kolejny pojadą do Schroniska w Korabiewicach, aby zaangażować się w prace na rzecz bezdomnych zwierząt. Wizyta aresztantów odbędzie się 3 października.

Ostatnim razem schronisko w Korabiewicach aresztanci z odwiedzili w lutym bieżącego roku. Teraz przyjadą tam, aby pomóc przygotować schronisko na nadchodzącą zimę. – Są to przede wszystkim prace związane z naprawą bud dla psów i ustawianiem ich na paletach, co izoluje budę od zimnego podłoża i eliminuje ryzyko podtopienia – tłumaczy Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA!, która jest właścicielem schroniska. – Oprócz tego aresztanci zaangażowani będą przy różnego rodzaju pracach remontowych, a także przy rozdzielaniu żywności.

Zdaniem specjalistów, prace wykonywane przez aresztantów na rzecz bezdomnych zwierząt są jedną z najlepszych metod ich resocjalizacji. – Realizowanie wśród aresztantów różnych form wolontariatu pozwoli na ukształtowanie wśród nich poczucia empatii oraz uwrażliwienia na krzywdę innych– mówi mł. chor. Marzanna Mańkowska z Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka. – Empatia jest jednym z najsilniejszych hamulców zachowań agresywnych.

Potwierdzają to słowa aresztanta Mariusza, który uczestniczył w poprzedniej wizycie w schronisku. Zwierzęta powodują, że człowiek łagodnieje. Zaczyna inaczej podchodzić do różnych rzeczy – powiedział aresztant. Zwrócił także uwagę na kolejne pozytywne aspekty kontaktu ze zwierzętami, dodając: – Praca w schronisku wyleczyła mnie z początkowych obaw i spodobała mi się. Czuję, że coś dobrego robimy dla kogoś i mogę się zrewanżować za wyrządzone przeze mnie krzywdy z przeszłości. 

Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach istnieje prawie od 20 lat. Od lutego 2012 roku jest prowadzone przez Fundację Viva!. Obecnie w schronisku przebywa ok 400 psów, 16 koni, 3 niedźwiedzie, koty, kozy, świnie oraz wilk z Kirgistanu.

Dodatkowe informacje:

Cezary Wyszyński, Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt, tel. 502 279 920 cezary@viva.org.pl

http://www.schronisko.info.pl