Temat: Aktywiści na całym świecie mówią STOP długodystansowemu transportowi żywych zwierząt!

Aktywiści na całym świecie mówią STOP długodystansowemu transportowi żywych zwierząt! Drugi światowy dzień akcji już 14 czerwca!

Każdego roku miliony zwierząt na całym świecie doświadczają potwornego cierpienia z powodu długodystansowego transportu, który kończy się ich okrutną śmiercią. To tysiące kilometrów, często w przepełnionych pojazdach, bez wystarczającej ilości żywności, wody i odpoczynku.

Fundacja Viva! w ubiegłym roku przeprowadziła bardzo dokładne śledztwo dotyczące sposobu transportowania jagniąt z Podhala do włoskiej rzeźni – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva.               

Po ujawnieniu materiałów ze śledztwa była powiatowa lekarz weterynarii w Nowym Targu, Barbara Z., usłyszała zarzuty nadużycia uprawnień podczas transportu jagniąt. To pierwszy taki przypadek w Polsce, w którym powiatowy lekarz weterynarii otrzymał zarzuty karne                 w wyniku śledztwa organizacji ochrony zwierząt –  dodaje Wyszyński.

14 czerwca 2018 roku odbędzie się drugi międzynarodowy dzień Stop Live Transport. Akcje zostaną zorganizowane w 35 państwach na 6 kontynentach, m.in w Turcji, Meksyku, Grecji, czy  Brazylii. W Polsce akcje odbędą się w 13 miastach z inicjatywy CIWF Polska. Aktywiści staną z banerami, będą rozdawać ulotki i zbierać podpisy pod petycją przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt.

kontakt: Magdalena Góra magda.j@viva.org.pl 661-054-866