Temat: Akcja "W te święta poprę zwierzęta" 19 marca [cała Polska]

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! – grupa w Warszawie zaprasza przedstawicieli redakcji na akcję uliczną pod hasłem  „W te święta poprę zwierzęta” zachęcającą do rezygnacji z jajek na stołach wielkanocnych.  Akcja odbędzie się 19 marca o godzinie 11.00 na placu przy Metrze Centrum.

Podczas wydarzenia  przechodnie przy specjalnie ustawionych stanowiskach będą mogli zobaczyć, jak wygląda życie kur w hodowlach przemysłowych.

Wolontariusze w czasie trwania akcji będą także ankietować warszawian nt. życia kur. Każda próba wypełnienia krótkiej ankiety zostanie nagrodzona upominkiem.

Ogólnopolskie akcje Vivy „W te święta poprę zwierzęta” odbędą się w 14 miastach w Polsce.

 

Kontakt do organizatorów: warszawa@viva.org.pl / 534-962-386

 

Na stołach wielkanocnych  królować będą jajka. Większości konsumentów kojarzą się one z obrazem szczęśliwych kur biegających po wiejskich podwórkach.
Niestety, rzeczywistość nie jest taka kolorowa...
Przycinanie dziobów, mielenie żywcem kurcząt płci męskiej, kury poupychane w ciasnych klatkach wielkości kartki A4. To tylko niektóre praktyki przemysłowego chowu kur, na które zwraca uwagę fundacja Viva.
A co z tzw. wolnym wybiegiem? Kurczęta płci męskiej oraz kury, które przestają znosić jajka czeka podobny los - przedwczesna śmierć.
„Święta to czas radości, którą powinniśmy dzielić z bliskimi. Nie warto zakłócać jej cierpieniem zwierząt” – apeluje Julia Kręciejewska, koordynator grupy.