Temat: 12 tysięcy złotych z aukcji dla bezdomnych zwierząt

 

Informacja prasowa, 31.10.2013 r.

12 tysięcy złotych z aukcji dla bezdomnych zwierząt

 

Podczas wczorajszej aukcji na rzecz schroniska w Korabiewicach zebrano ponad 12 tys. złotych. Zostaną one przeznaczone na dalsze prace remontowe w azylu. W imprezie uczestniczyło ok. 100 osób ze świata mediów, sztuki i biznesu.

 

Na aukcji wystawiono 17 fantów przekazanych przez artystów, sportowców, osoby prywatne i firmy. Licytację poprowadził choreograf i tancerz Michał Piróg. Za łączną kwotę 12 650 złotych wylicytowano między innymi statuetki Mai Ostaszewskiej i Edyty Olszówki, butelkę szampana z podpisem Piotra Adamczyka, fotografię Magdaleny Cieleckiej oraz piłkę z podpisem koszykarza Marcina Gortata.

 

Przedmioty, które nie zostały sprzedane podczas aukcji, można zakupić na portalu aukcyjnym Allegro. Należy do nich między innymi limitowana kolekcja zdjęć ambasadorów akcji „Paka dla Bezdomniaka” w ujęciach ze zwierzętami z Korabiewic. Link do aukcji pojawi się na stronie: http://www.vivaty.pl

 

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na prace remontowe w schronisku, których celem jest poprawa warunków życia naszych podopiecznych. W ich imieniu chciałbym gorąco podziękować wszystkim, którzy przekazali fanty na aukcję i w niej uczestniczyli – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji MRNRZ Viva!

 

Podczas wczorajszej gali Vivaty, której częścią była aukcja na rzecz Korabiewic, uhonorowano także artystów, darczyńców oraz osoby ze świata mediów, które w ostatnim czasie najbardziej zaangażowały się w poprawę losu ponad 400 mieszkańców schroniska. Statuetki Vivaty Korabiewic otrzymali: Agata Buzek, Rafał Zbieć, autorzy programu Uwaga! TVN, Aleksandra Grabowiecka, Joanna Laskowska, Franciszek Iwaniuk, Sklep Keko.pl, Agencja Social Media Socializer, Najwyższa Mistrzyni Ching Hai, WFB Foto.

 

***

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! opiekuje się Schroniskiem w Korabiewicach od lutego 2012 roku, ponosząc wszelkie koszty związane z ich utrzymaniem jego mieszkańców. Koszty te wynoszą ok. 50 tys. złotych miesięcznie. Gala Vivaty obyła się w środę 30 października w Teatrze Nowym w Warszawie.

 

 

Zdjęcia do pobrania z: http://viva.s1.group5.pl/dane/FOT_WBF_FOTO_vivaty_buzek_frycz_ostaszewska_pirog_olszowka_luczynski.rar

 

Dodatkowe informacje:
Monika Bukowska m.bukowska@viva.org.pl 514192279