Temat: 11 stycznia - Dzień Wegetarian i start kampanii "Bezmięsne Poniedziałki"!

Bez mięsa raz w tygodniu! Spróbuj z okazji Dnia Wegetarian!

Wegetarianizm jest skomplikowany? Nie masz czasu na zmianę diety? Nie wiesz jak to zrobić, a może po prostu Ci się nie chce? Spróbuj... tylko raz w tygodniu! Jeden bezmięsny dzień w tygodniu. To wszystko. Nic łatwiejszego!

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva zaprasza do włączenia się w polską edycję międzynarodowej kampanii „Bezmięsny poniedziałek”. Poparcie dla akcji na świecie wyraziły takie postacie jak Al Gore czy Paul McCartney. Startujemy 11go stycznia w Dzień Wegetarian.

Idea zapoczątkowana w 2003 roku szybko została zaadoptowana w kilkudziesięciu szkołach publicznych w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj „Bezmięsne poniedziałki” obecne są między innymi w Wielkiej Brytanii, Chorwacji czy Kanadzie.

W 2009 roku, belgijskie Ghent, jako pierwsze miasto na świecie oficjalnie poparło inicjatywę bezmięsnych poniedziałków. Dla zdrowia ludzi i planety.

Bezmięsne poniedziałki to doskonała recepta na współczesne problemy zdrowotne i ekologiczne.

Zgodnie z danymi Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa współczesne, zmechanizowane masowe hodowle zwierząt są odpowiedzialne za emisję większej ilości gazów cieplarnianych niż cały transport lądowy, lotniczy i morski razem wzięte. Ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie mięsa z diety jest kluczowe dla zachowania postępujących zmian klimatu. Z tego powodu poparcie dla idei bezmięsnych poniedziałków dwa lata temu wyraziło chorwackie Ministerstwo Środowiska.

Bezmięsne poniedziałki to także doskonała okazja do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Dzisiaj, w dobie zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi warto zwrócić szczególną uwagę na swoje codzienne menu. Metoda małych kroków, czyli próba zmiany swojej diety na jeden dzień w tygodniu, jest świetną szansą na zadbanie o własne zdrowie.

Biorąc udział w naszej kampanii i zapisując się do naszego bezpłatnego newslettera uczestnicy będą w każdy poniedziałek rano, przez kolejne 52 tygodnie, czyli okrągły rok, otrzymywać maile z przepisami, ciekawostkami i poradami praktycznymi dotyczącymi bezmięsnej diety. Podpowiemy jak ułożyć swoje menu na ten jeden dzień, gdzie szukać przepisów, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, jak nauczyć się czytać etykiety produktów, pokażemy co warto obejrzeć i przeczytać.

Bezmięsne poniedziałki są dla wszystkich. Dla wszystkich, którzy szukają nowych smaków, dla tych, którzy chcieliby zrobić coś dobrego dla siebie i naszej planety, dla osób, które szukają motywacji do pozytywnych zmian. Z naszą pomocą będzie to prostsze niż kiedykolwiek!

Strona kampanii:

www.bezmiesneponiedzialki.pl

Bezmięsne poniedziałki na świecie:

www.bezmiesneponiedzialki.pl/bezmiesne-poniedzialki-na-swiecie

Kontakt:

Emil Stanisławski

emil@viva.org.pl

512 798 360