Temat:  Zaproszenie na konferencję prasową „Stop masakrze dzikich ptaków!” 11 stycznia 2013 r. o godz. 10.30, Centrum Prasowe PAP

7 stycznia 2013 r.

Zaproszenie na konferencję prasową
„Stop masakrze dzikich ptaków!”
11 stycznia 2013 r. o godz. 10.30, Centrum Prasowe PAP

Każdego roku w Polsce ma miejsce masakra dzikich ptaków na wielką skalę. Myśliwi zabijają ich około 700 tysięcy, w tym gatunki zagrożone, objęte ochroną ścisłą. Strzelają do nich wzdłuż granic parków narodowych, w ostojach ptasich oraz w obszarach
Natura 2000.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, w ramach walki z tym procederem, zaprasza na pierwszą konferencję prasową „Stop masakrze dzikich ptaków!”, organizowaną w ramach kampanii Niech Żyją!, która odbędzie się 11 stycznia 2013 r. o godz. 10.30 w Centrum Prasowym PAP, ul. Bracka 6 / 8, Warszawa.

Strzelanie do dzikich ptaków nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia.  Mamy mocne argumenty przyrodnicze i etyczne. Popierają nas autorytety naukowe i znane osoby, które będą obecne na konferencji – m.in. Maja Ostaszewska.

Nie zgadzamy się, aby niewielka grupa wpływowych ludzi z bronią decydowała o życiu lub śmierci dzikich ptaków, podczas gdy ponad 38 milionów Polaków nie na to żadnego wpływu.

Nie zgadzamy się, aby w wyniku polowań do naszego środowiska co roku trafiało 600 ton ołowiu. To niemal dwa razy więcej niż emitują łącznie polski przemysł i transport.

Nasze cele i działania budzą wzburzenie w środowisku myśliwych, ale również i tam nie ma jednomyślności w kwestii polowań na dzikie ptaki.

Organizatorami kampanii Niech Żyją! są m.in. Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot i stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Dodatkowe informacje:

Cezary Wyszyński
tel. 502 279 920
cezary@viva.org.pl

Arkadiusz Glaas
tel. 12 88 111 04
niech.zyja@gmail.com

www.niechzyja.pl